CHP İlçe Başkanı Hanifi Çavuş: “Ağrı’daki Çatışmada Gerçeği Öğrenmek İstiyoruz”

CHP İlçe Başkanı Hanifi Çavuş, yaptığı açıklamada, Ağrı’da vuku bulan olay sonrası yapılan açıklamaların gerçeği biraz daha muallaklaştırdığını söyledi.

Çavuş, CHP olarak gerçeğin kamuoyu tarafından bilinmesini talep ettiklerini belirterek, bunun için Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ağrı’ya gideceğini anımsattı.

CHP olarak bir heyet oluşturulduğunu hatırlatan Çavuş, şunları kaydetti:

“CHP olarak Genel Başkanımız gerçeklerin yerinde öğrenmesi için bir heyet oluşturmuştur. Konu ile ilgili, Başbakan’ın farklı açıklaması, Genelkurmay’ın farklı açıklaması, HDP Genel Başkanı Demirtaş’ın farklı açıklaması kafaları karıştırmıştır. Olayların büyümesinin ordaki halk tarafında engellenmiş olduğu bilgisi halkın barışa ne kadar susadığının göstergesidir ve önyargıları kırmaya taktiri şayan bir göstergedir. Barışın sağlanabilmesi açısından sadece görüşmeleri yeterli görmüyoruz, bölgeye özel projeler üretilmeli, işsizlik, sosyal hakla,r eşitlik ve kimlik tanımı yeniden şekillenmeli. CHP iktidarında bölgeye özel projeler üretilecektir, olayların normalleşmesi için sosyal siyasal ekonomik yapılanmanın birlikte yapılması şarttır. Ülkenin her tarafı bizim için önemlidir ancak Güneydoğu geri bırakılmıştır. Sadece askeri tedbirlerle barış olmaz, barış ancak ve ancak samimi duyguların ortaya konulması ile mümkündür. İşte CHP tamda bu samimiyeti ortaya koyacaktır”

BHA

Bu Haberi Gördünmü!

Müdür Tünçmen’den  İHH’ya teşekkür 

Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürü İnsani Yardım Vakfı(İHH) Kahta temsilciliği yönetim kurulu üyelerini makamında kabul …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir