CHP Merkez İlçe Başkanı Çavuş:  “Adıyaman’a Turist Gelmiyor”

CHP Merkez İlçe Başkanı Hanifi Çavuş, bölgedeki terör olaylarından ve Adıyaman’ın tanıtım sıkıntısından dolayı kente turist gelmediğini söyledi.

Çavuş, yaptığı açıklamada, turizmin çok kapsamlı bir olay olduğunu, Türkiye’nin bu sene dış politikası yüzünden, dış politikadaki hatalar yüzünden hem tatil yörelerindeki turist açısından hem de tarih turizmi açısından Türkiye için kayıp bir seneyi hep birlikte yaşadıklarını ifade etti.

Adıyaman’ı sadece ona bağladıklarını aktaran Çavuş, şunları kaydetti:

“Aynı zamanda bölgemizdeki terör olayları sebebiylede Adıyaman’ın yeterince barışçıl yönünün tanıtılmaması, yerli turistin bu sene Adıyaman’a çok gelmediğini gözlemliyoruz. Adıyaman tanıtım günleri adı altında düzenlenen, aslında turizmin anlatılması Adıyaman’ı barış ve hoş görü kenti olduğunu anlatılması noktasında çok önemli günlerdi ama ne yazik ki bu fırsatları kaçırdık, kaçırmaya devam ediyoruz. Ayrıca Turizm İl Müdürlüğü yeterince Adıyaman’ı tanıtımı noktasında çaba sarf etmiyor. Görüşü herkes ne yazık ki mevcut, bunun doğruluk payıda var. Nemrut gibi Perre gibi ve Nemrut’un çevresindeki ören yerleri tarihi değerlerimiz var. Adıyaman’ın elinde altın tepsi içerisinde dini turizmi, menzil gibi, sahabe hazretleri gibi çok güzel kullanabileceğimiz, insanların akın akın gelmesi gereken, hem dini turizm anlamında, hem tarih turizmi anlamında, çok güzel yerler mevcut. Ne yazık ki tanıtım noktasında yeteri kadar tanıtım yapamadığımızdan Adıyaman’ı Güneydoğu’nun biraz daha dışında hiçbir olay olmadı. İnsanların kardeşlik içerisinde yaşadığı bir kent. Türkiye’nin çeşitli kentlerine yeterince anlatamadığımız kanısındayız. ”

Adıyaman’ın yeni Valisi Abdullah Erin’e çağrıda bulunan Çavuş, “Ben bu anlamda yeni valimiz Adıyaman’a teşrif ettiler, ayrıca kendilerine hoş geldiniz diyorum ve kendisine birkaç tane naçizane fikirlerimiz olacak. Biliyorsunuz sıcaklar bastırmaya başladı. Adıyaman, turizm kenti olmasının yanı sıra tarım kentidir ve sulanabilir arazilerimizin yüzde 90’ı ne yazık ki sulanmıyor. Acilen sulama pompaj istasyonlarının bitirilmesi gerekiyor. Bunların yapılması için valinin acilen devreye girmesi gerekiyor. Onunda ötesinde Adıyaman’ın ulaşım noktasında çok önemli sorunları var. Adıyaman’dan Şanlıurfa’ya gittiğinizde çalışmaların ağır aksak yürüdüğünü biraz daha hızlandırılması gerektiği kanısındayız. Valimizi bu konuda biraz daha çaba sarf etmeye davet ediyorum.” dedi. PHA

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir