CHP Merkez İlçe Başkanı Çavuş: “Güzide Kurumlarımız Kiracı Duruma Düştü”

CHP Merkez İlçe Başkanı Hanifi Çavuş, güzide kurumların kiracı konumuna düşürüldüğünü söyledi.

Çavuş, yaptığı açıklamada, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün Adıyaman’da yıllardır kirada olduğunu savunarak, buraın ne kadar kirasının olduğunu ve sahibinin kim olduğunu sordu.

“Bu kadar geniş kitleleri ilgilendiren ve ilimizin tarımında dinamo görevi gören ve başarılı çalışma azmini göstermesi gereken, çalışma koşulları düzeltilmesi gerekirken bu güzide kurumun kirada olması Adıyaman’da bir sürü boş kamu binası varken doğrusu bizleri düşündürüyordu” diyen Çavuş, şöyle devam etti:

“Üstüne Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün de mevcut yerinin yıkılıp yeniden yapılacak olması sebebi ile kiraya çıkacak olması ve bu kiralanacak yerin şehrin merkezinde pahalı bir mülk oluyor olması devletin olanaklarının kimlere neden peşkeş çekileceğini fikrini bizlerde uyandırmaktadır. Şehrimizde bir çok kamu binası olacak, kamu yerleri varken bu iki kurumun kiraya çıkması doğru bir davranış değildir. Bu konuda yetkililerilerden acil ve tatmin edici açıklama bekliyoruz. İlimizde ekonomimi bu kadar kötü durumda iken bu savurganlık neden,

ayrıca ana muhalefet partisi olarak bu konunun takipçisi olacağımızdan kamu adına bunun gündeme gelmesinde öncü olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Ayrıca kamuoyuna tatmin edici bir cevap verilmemesi durumunda bunun ile ilgili kanunlar çerçevesinde halkımız adına hesap soracağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. İlimizde tarım başta olmak üzere ve çevre ile şehircilik konuları önem arzetmektedir. Bu iki güzide kurumu yıpratmadan gereğini yapmak ortak aklın ve vicdanının olmazsa olmazıdır. Başta ilimizin mülkü amiri konumundaki sayın valimiz olmak üzere yetkililerden bu konularda açıklama bekliyoruz”

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir