CHP Merkez İlçe Başkanı Çavuş: “Hükümetin Ekonomi Politikası İflas Etti”

CHP Merkez İlçe Başkanı Hanifi Çavuş, hükümetin ekonomi politikasının çöktüğünü söyledi.

Çavuş, yaptığı açıklamada, Dolar ve Euro’nun Cumhuriyet tarihinin rekorlarını kat kat aşarak, ezberleri bozduğunu ve bunun hükümetin ekonomi politikasının iflası olduğunu dile getirdi.

İthalat yapan firmalar başta olmak üzere her kesimin bundan dolayı payına düşen zorluğu aldığını aktaran Çavuş, her iş alanında sıkıntıların baş göstermeye başladığını kaydetti.

Herkesim  sıkıntıyı artık tamamen hissetmeye başladığını hatırlatan Çavuş, “Kahvehanedeki işsiz, emekli hemşehrimizden tutunda, lokantacı, kafeci, kuyumcu, inşaat sektörü, memur, işçi, taşeron işçisinden tutunda her iş kolu sıkıntıyı had safhada hissetmektedir. Ve ne yazık ki CHP ile birlikte ulusal medyada, birkaç kanalı, birkaç gazeteyi saymazsak bunu gündeme taşıyan kimsede yok gibi. Ama biz ana muhalefet partisi olarak bize dayatılan sanal gündemin aksine gerçek gündemi halkımız ile paylaşmaya devam edeceğiz. İşsizlik had safhada, işi alanındaki tedirginlik ayrı bir durumda. Kısaca eskiden sadece terörü konuşurduk ancak artık ekonomi travmalar dönüşecek kadar kötü ve bunun önüne geçmek için çalışma yapılması gerekirken ekonomi gülük gülistanlık gibi gösteriliyor. Bu da derin çatlağı daha da büyütüyor” dedi.

Bu konuda acil bir eylem planı gerektiğini aktaran Çavuş, şöyle devam etti:

“Bu konuda derhal bir acil eylem planı yapılması gerekmektedir. Başta söylediğimizi tekrar etmek istiyorum, ekonomi politikası iflas etmiş bir hükümet ile karşı karşıyayız. Hükümetin bunu kabul edip çözüm için üretime dayalı bir modeli hayata geçirmesi gerekmektedir. Banka faizleri, kredi kartı harcamalarında taksit sayısını artırarak çözüm olmaz. Çözüm üretime dayalı ekonomi modelidir ve bu konuda uzman olan kadroların parti farkı gözetmeksizin hükümet tarafından bir ekonomimi çalıştayını yapmaya ihtiyacı vardır. Gizleyerek yokmuş gibi davranarak bu konuda bir çözüm üretemezsiniz. Çözüm ise bir sorun var ve bu sorunun hayatımıza negatif anlamda  daha da etki alanını genişlemesine izin vermeden çözüm yolu bulmaktır. Aksi durumda iflaslar başta olmak üzere travmalar ekonomi anlamında bizleri bekliyor olacak. Ekonomideki rakamlar bize bu acı tabloyu gösteriyor. Herkes bilsin ki önümüzdeki süreçte çözüm odaklı bir proje oluşmazsa bizi pekte parlak günler beklemiyor. Özelikle Dolar, Euro ve yabancı para ve altın üzerinden borç bu süreçte asla düşünülmemesi gereken bir şeydir. Biz bu konuda vatandaşlarımızı uyarmayı doğru buluyoruz. Çözüm güvenilir ülke olmaktır, çözüm iç barışını sağlamış olmaktır. Çözüm vatandaşın güvendiği hükümet olmaktır. Çözüm güven veren, üreten ekonomi oluşturmaktır. Tarım başta olmak üzere her alanda önyargısız yeni  bir ekonomi politikası şarttır. Aksi durumu düşünmek bile istemiyorum”

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir