CHP Merkez İlçe Başkanı Çavuş: ” Partileri Gürültü Kirliliği Konusunda Duyarlı Olmaya Davet Ediyorum”

 

CHP Merkez İlçe Başkanı Hanifi Çavuş, 1 Kasım’da yapılacak 26. dönem milletvekilliği seçimleri için tüm siyasi partileri gürültü kirliliği konusunda duyarlı olmaya davet etti.

Çavuş, yaptığı açıklamada, 1 Kasım seçimlerine giderken, meydanlarda görültü kirliliği olmaması açısından tüm siyasi partileri birlikte duyarlı olmaya davet etti.

Şehit Haberleri Alınan Bugünlerde Müzik Dinlenilmesine Üzülüyorum

Özelikle şehit haberi alınan bu günlerde arabalardan yüksek sesle müzik dinlenilmesinin kendisini çok üzdüğünü vurgulayan Çavuş, şunları kaydetti:

“Beni ve vicdani olarak herkesi rahatsız edecektir. Bence bu seçimin ruhuna yakışan gürültü kirliliğine son vermektir. Ayrıca okulların açılmış olması, hastaların olduğu da gözardı edilmemelidir. Herkes bu konuda duyarlı olursa bence bu seçimde müzik, anons, başta olmak üzere ses ve çevre konusunda herkes duyarlı olmalıdır. Seçimleri batı standardına getirmemiz ve vatandaşa projelerimizi ulaştırma noktasdından yola çıkarak reklam alanlarını yazılı ve görsel medyayı iyi bir biçimde kulanırsak, bu tüm siyasi partiler için daha doğru bir yöntem olur kanısındayım. Onun için gelip tüm siyasi parti erkleri olarak bu seçimde bir ilke imza atalım ve ses başta olmak üzere çevre kirliliğner dur diyelim”

Basın Özgür Olmalı

Gazeteci Ahmet Hakan’a yönelik yapılan saldırıya da tepki gösteren Çavuş, şöyle devam etti:

“Gazeteci yazar Ahmet Hakan’a yapılan saldırı dilerim ki son olur. Özelikle basın özgür olmalı, fikirlerini rahalıkla dile getirmeli. Siyasiler başta olmak üzere herkesinde buna saygı duyması gerekmektedir. Ancak daha önce Hürriyet yayın grubuna ardından, İpek yayın grubuna, şimdide Ahmet Hakan’a yapılan saldırılar aklımıza çok farklı şeyler getirmektedir. Herkesin medyanın özgür olması noktasında çok net bir dile haykırması gerekmektedir. Çünkü basın bizlerin hem sesi hemde haber alma noktasında kulağımızdır. Bu sebeplerden fikirler çatışabilir ama asla şidet ve susturmaya yönelik bir saldırı kabul edilemez. Bu noktadan yola çıkarak başta hükümet yetkilileri olmak üzere siyasi partiler. STK’lar, toplum göünülleri, yani hepimiz bu tür saldırıları kınamalıyız”

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir