CHP Merkez İlçe Başkanı Hanefi Çavuş: “Bu Vahşeti Yapanlar, Bu Şehre Mal Edilemez”

 

CHP Merkez İlçe Başkanı Hanefi Çavuş, Adıyaman’ın canlı bomba eylemi ile anılmasına tepki gösterdi.

Çavuş, yaptığı açıklamada, CHP’nin IŞİD raporunda kendilerine kızıp ihanet ile suçlayanlara, Ankara’daki patlamanın ardından ne diyeceklerini merak ettiğini dile getirdi.

“Hani haklı olmak istemezdik ama güneşinde balçıkla sıvanamayacağı gerçeği bir kez daha bize gösterildi” diyen Cavuş, şunları kaydetti:

“Ama biliyoruzki bu vahşeti yapan hepimizin içinde yaşadığı bu şehre mal edilemez ama gerçeklerimizi de görmemiz gerek. İçimizdeki bu radikal grupları, içimizden dışlamaya ve şehrimizi hakettiği noktaya birlikte taşımaya mecburuz. Unutmayacağız ki biz birlikte olursak, üstesinden gelemeyeceğimiz sorun, sıkıntı kalmaz. Bu vahşeti yapan, yaptıran, yapılmasına destek verenleri tekrar şiddetle kınıyorum”

Bu Mesele İnsanidir

Bu meselenin insanı bir mesele olduğunu aktaran Çavuş, “Bu sorun sosyolojik bir meseledir. Neden önce insan diyoruz, tamda bunun için, insanlar ötekeliştirildikçe, insanlar kutuplaştırıldıkça, birbirinden uzaklaşıyor. Benden olmayan işe giremez, benden olaymayanın işi görülmez demenin sonuçlarındandır.” dedi.

Siyasi Olarak Düşünmemeliyiz

Siyasi olarak bu olayların düşünülmemesi gerektiğinin altını çizen Çavuş, şöyle devam etti:

“İnsanları din, dil, ırk, mezhep üzerinden değerlendirir, siyasi fikirlerine göre katagorize edersek, sonuçları çok vahim olur. Onun için birbirimize kenetlenmeli ve birbirimizi sevmeliyiz. Siyasi olarak bizler dahil tüm siyasiler usluplarına dikkat etmelidir ve insanları bir görmek zorundayız. Bu tür eylemler ancak birliğimizi sağlarsak üstesinden geleceğimiz sorunlardır. Bakın ortadoğuda taraf olmanın, yanlış dış poltikamızın ürünüdür. Komşularımızda akan kan, eninde sonunda bizide içine alacaktı. Bunun için başta sınır güvenliği olmak üzere dış poltikamızı barışçıl geliştirmek zorundayız”

Gelin Birlikte Olalım

Çavuş, “Gelin birlikte yeniden barışı sağlamak için mücadele edelim. Gelin inadına barış diyelim. Bu duygu ve düşüncelerle kaybetiğimiz canları tekrar anıyor, anıları önünde saygıyla eğiliyor ve Allahtan rahmet diliyorum ve tekrar başımız sağolsun diyorum” şeklinde konuştu.

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir