CHP Milletvekili Adayı Tabak Çelikhan’da

Çelikhan ilçesini ziyaret eden CHP Milletvekili Adayları Selçuk Tabak ve Abdurrahman Tutdere seçim çalışmaları kapsamında ilçe sakinleriyle görüşüp, dertlerini dinledi.

7 Haziran genel seçimleri öncesi seçim çalışmalarına aralıksız devam eden CHP milletvekili adayı Dr. Selçuk tabak, milletvekili adayı Abdurrahman Tutdere ve İl Başkanı Abuzer Tanrıverdi ile beraber Çelikhan’ı ziyaret etti. Burada CHP Çelikhan İlçe Başkanı Kamber Sucu ve ilçe teşkilatını ziyaret eden Tabak ve beraberindeki heyet, daha sonra ilçe yönetimi ile birlikte ilçe sokaklarında gezerek, halkın sorunlarını dinledi. Halk ziyaretinden sonra Çelikhan Kaymakamı Adem Kaya ve Belediye Başkanı Mustafa Bulut’u da makamında ziyaret eden heyet, genel seçimlerin demokratik bir ortamda yapılması temennisinde bulundu.

Resmi ziyaretlerin ardından ilçede bulunan bir kahvede halkla birlikte sohbet eden ve Çelikhan’ın tek gelir kaynağı olan tütünün üzerindeki kotaların kaldırılması ve pazar bulabilmesi için parti olarak yoğun şekilde mücadele edecekleri sözü veren Dr. Selçuk Tabak, Çelikhan’ın, AK Parti hükümeti döneminde hak ettiği hizmeti alamadığını savundu.

CHP’li Tabak ziyarette şunları dile getirdi: “12 Eylül askeri darbesiyle hem Cumhuriyet Halk Partisi kapatıldı, hem de geçmişteki dostluklar kırıldı. Eski dostların bir kısmı sürgün oldu, bir kısmı hapishaneye girdi ve bir kısmı ise ahirete göç etti. Biz şimdi burada yeni neslin torunları olarak eski dostlukların yeniden inşası peşindeyiz. Bizler parti olarak, geçmişte olduğu gibi şimdide dostluk köprülerini kuracağız ve bağlarımızı güçlendireceğiz. Sağ olsunlar Çelikhanlılar her dönem dostluğa vefa göstermiş ve bizleri teveccüh etmişlerdir. Geçmişteki hatıraları yâd ederek duygulu anlar yaşadım ve gözyaşlarıma hâkim olamadım. Biraz geç kalınmış olsa da hiçbir şey eski dostlukların izini silmiyor. Toplumun bir hafızası var, biz bir gün toprak olsak da bu hafıza nesilden nesle bu dostlukları aktaracaktır.”

CHP milletvekili adaylarının diğer adaylarından daha genç ve daha dinamik olduğunu da sözlerine ekleyen Tabak, “7 Mart’ta yapılan ön seçimde üyelerimizin oyları sonucunda birinci aday olarak seçildik. Bize gösterilen bu teveccühün altında ezilmemek için günümüzün büyük çoğunluğunu parti üyelerimizle, parti teşkilatımızla birlikte; Adıyaman halkına ve ilçedeki yaşayan hemşerilerimize ulaşarak geçiriyoruz. Günde 20 saat çalışarak, her yerde onlarla aynı ortamı paylaşmaya, aynı havayı teneffüs etmeye gayret gösteriyoruz. İnşallah bu birliktelik ile hedeflediğimizin çok üzerinde oy alarak, bir değil birkaç arkadaşımızla beraber Adıyaman’ımızı mecliste CHP çatısı altında temsil ederiz” diye konuştu.

Bu Haberi Gördünmü!

2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı

Adıyaman’da 2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. Adıyaman-Kahta Karayolu üzerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir