CHP Milletvekili Adaylarından Açıklama

CHP Adıyaman Milletvekili Adayları Selçuk Tabak ve Fatma Ulubey Gölbaşı CHP ilçe yöneticileriyle bir araya gelerek  25’inci Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile ilgili açıklamalarda bulundular.

CHP Adıyaman Milletvekili Adayı Selçuk Tabak, 7 Haziran 25. dönem milletvekili seçimlerini yaşadıklarını belirterek, sonuçların istedikleri gibi olmadığını ifade etti.

Kendi Seçmenimize Sözümüz Geçmedi

Her zaman milletvekili çıkarabilecek oyu aldıkları Adıyaman’da kendi seçmenlerine sözlerinin  geçmediğini dile getiren Tabak, şöyle konuştu:

“Bildiklerini yaptılar. Başka partilere geçtiler. Bunu yapanlar sadece seçmenlerimiz değil bazı aday adaylarımız, hatta bazı örgüt yöneticilerimiz, daha evvel bu partide görev almış arkadaşlarımız, hatta yakalarında CHP rozetiyle gezen belediye başkanlarımızın bile bu harekette yer aldıklarını gördük. Partimiz için çok üzücü”

Tabak, yaklaşık 5 aydır meydanlarda olduğunu anlatarak, ön seçim heyacanı yaşadıklarını belirterek, bu konuda herkese teşekkür verdiği destekten dolayı teşekkür eti.

Darbeyi Kendi Adamlarımızdan Yedik

“Bir çok defa söyledi,m bu Selçuk Tabak’ı milletvekili yapma projesi değildi. Adıyaman’da CHP kadrolarını büyütme, yenileştirme, gençleştirme, oyu artırma, milletvekili sayısını artırma çabasıydı” diyen Tabak, darbeyi kendi adamlarından yediklerini vurguladı.

Bunun da yıllarca alışık oldukları bir sistem olduğuna dikkat çeken Tabak, şunları kaydetti:

” Sonuçta bu oldu . Hepinize teşekkür ediyorum. Bundan sonra da CHP’nin  Adıyaman’da , özellikle Gölbaşı’nda çalışmalarına devam edeceğine inanıyorum. Belki bazı durumlar gözden geçirilir. Kimler ne yanlış yaptıysa hesabı sorulmalı. Çünkü biz bu zamana kadar CHP’de bunu görmedik, herzaman yapanın yanına  kar kaldı. Bundan sonra umarım kim ne yaptıysa hesabını verir. Gittiği yerden inşallah geri gelmezlerde onların yüzünden buraya gelmek isteyen arkadaşlarımızda inşallah bu partiye gelirler. Ben partimizin emrindeyim. Bundan sonra da Adıyaman’da olacağım .Gene birlikte olmaya devam edeceğiz. Kendim için son 5 ayda gördüğüm bir hata eksiklik vardı. Bu  bölgeleri daha az gezmişiz. Bundan sonra daha sık olarak buraları yoklayacağım. Bu bir bayrak yarışı, bu sefer bana görev verildi, bundan sonra kim bu görevi almak isterse ben emrindeyim. Her şekilde partiliyiz. Yalnız kaldık ama şuna da inanıyorum ki CHP olarak bu seçim döneminde hiçbir  eksiğimiz olmadı. Ama dediğim gibi sadece Adıyaman’da , Gölbaşın’nda değil Türkiye’yi çok etkileyen  bir algı yaratıldı. Bu algı operasyonuna kurban gittik. Adıyaman’da fatura bizim önümüze kondu. Buna çok sevinen insanlar olabilir. Ama boşuna seviniyorlar çünkü bu bizim yaptığımız bir hata değil. Daha önceden her yere zararı olan insanlar  maalesef geldiler, bu sefer bize zarar verdiler. O çatık kaşlı yüzlerini güleryüzlü imiş gibi gösterdiler. Daha önceden savaş için bağıranlar sanki barış için çiçek uzatıyormuş havası yaratıldı. Seçmenimiz aldatıldı ,kandırıldı ve bizim oylarımmız oraya aktarıldı. Bunların dışında eksik bıraktığımız bir şey yok. Birbirimizi sahiplendik .Bu partiye sırf oy kullanmak için şehir dışından, yurt dışından gelenler var, canlarını yollara attılar. Onlara da burada gıyaplarında teşekkür etmek istiyorum. Hakları, emekleri ödenemez. Hepsinin başımızın üstünde yerleri var. Bundan sonra da sizlerle daha çok beraber olacağız, hepinize teşekkür ediyorum”

 Chp Adıyaman Milletvekili Adayı Fatma Ulubey: Adıyaman Kaybetti

CHP Adıyaman Milletvekili adayı Fatma Ulubey ise bu işe başlarken işlerinin zor olduğunu bildiklerini ifade etti.

Buna rağmen hiçbir kaprise kapılmadan sıralamayı dile getirmeden çalıştıklarını anlatan Ulubey, içlerindeki çürük elmaların ihanetine uğradıklarının altını çizdi.

“Bize CHP’ye ihanet edenleri ben kendi vicdanlarıyla başbaşa bırakıyorum” ifadelerini kullanan Ulubey, şöyle devam etti:

“İnanıyorum ki yarın onlar yanlış yaptıklarını bir kez daha düşünecekler. Bazı arkadaşlar bazı siyasi partileri kurtarma çabasına girdiler . Ben Adıyaman’da biz kimsenin can simidi değiliz arkadaşlar dedim. Oysa CHP’ye kaybettireceklerini düşünemediler. Onlar mutlu olabilirler, biz mutlu değiliz. Ama bu biz mücadelemizi terk edeceğiz demek değildir. Milletvekili oluruz veya olmayız. Biz yine varız , biz yine CHP için alanlarda koşacağız. Biz halk için varız, bunu bilmenizi istiyorum. Biz alanlarda her eli sıkmaya çalıştık, arkadaşlarımızla  alanlarda koştuk. Eksiklik neydi bilmiyorum, çözemedim. Çok düşündüm acaba nereyi nerede eksik bıraktık diye. Bizim tabanımız biribirini sahiplenmediği sürece, bizim tabanımız  dik durmadığı sürece  galiba kaybetmek bizim kaderimiz olacak. Adıyaman’da bunu net olarak görüyorum.Her dönem birilerini kurtardık. Temeldeki sorunumuz birilerinin davalarına inanmama sorunudur.S orarım size 18 aday adayı vardı . Bazılarını tenzih edebilirim ama  kim ne kadar alana indi? Son noktalarda gelip mitinglerde görünmek  aday adayı demek değildir. Bende buradayım demek partili demek değildir. 18 aday adayı yüreğini ortaya koysaydı Adıyaman’dan bir milletvekili çıkmazmıydı. Bence hepimiz de , 18 aday adayı da kaybetti”

Yöneticiler Cezasını Çekmeli

Ulubey, “Ben sayın ilçe başkanımdan şunu bekliyorum. Parti içi disiplin işlemeli. Kim suç işlemişse, sen parti suçu işledin arkadaşım  diyebilmeliyiz. Bunu sayın başkanımdan şahsen bekliyorum. Kim hem burda hem diğer yerde göründüyse bu bensem de cezamı verin. Yetkililerimizden bunu bekliyorum. Şunu bilmenizi istiyorum. Toplumsal düşünmeye devam edeceğim. Adıyaman’ımızın sorunlarını anlatmaya devam edeceğim. Pes etmeyeceğimizi bilin. Bakın bir ön seçim oldu. Önseçimi dahi içlerine sindiremediler. Bunu bu gün söyleyemezsek  yarın hiç söyleyemeyiz. Ben kongrede konuşacağım. Tüm parti yetkililerimizden parti içi disiplini  işleme geçirsinler. Hiç Olmazsa yanlış yapanlar dışlanmalı” diye konuştu.

BHA

Bu Haberi Gördünmü!

Gençlik Proje Döngüsü eğitimlerine katıldı 

GAP Bölge Kalkınma İdaresi Adıyaman Gençlik ve Kültür Evi tarafından yürütülen YouthBank (GençBank) programının ‘Proje …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir