CHP PM Üyesi Sağlar: “Terörün Tırmandırılması İçin Provokasyon Yapılıyor”

 

CHP Parti Meclisi Üyesi Fikret Sağlar, terörün tırmandırılması için provokasyon yapıldığını söyledi.

Sağlar, ziyaretler kapsamında geldiği Adıyaman’da partilerinin binasında basın toplantısı düzenledi.

Toplantıya, İl Başkanı Abuzer Tanrıverdi, milletvekili aday adayları Abdurrahman Tutdere, Fatma Ulubey ve partililer katıldı.

CHP Merkez İlçe Başkanı Hanifi Çavuş’un taziyesi nedeniyle toplantıya katılamadığı öğrenildi.

CHP’nin bu terör olaylarına karşısında çok önemli tespitlerinin olduğunu belirten Sağlar, bugün AKP’nin milletvekillerinin Malatya’nın doğusuna gidebilecek durumda olmadığını söyledi.

Geçtiğimiz 10 günde bütün CHP milletvekillerinin doğuda adım adım dolaştığını anlatan Sağlar,  orada neler yapıldığını, AKP ve Recep Tayyip Erdoğan tarafından MHP ile birleşerek neler yaptıklarını gördüklerini ifade etti.

Bugün batı illerinde MHP – AKP işbirliği ile AKP’li ocakların özellikle batıda ortaya koyduğu provoskasyonlarla terörün tırmandırılması doğrultusunda büyük çaba harcandığını ileri süren Sağlar, şunları kaydetti:

“Ben Mersin’den geliyorum. Mersin’de tespit edilmiş bir vaziyette. AKP’li ve MHP’li milletvekillerinin destekleriyle Mersin’de olaylar çıkartılmaya çalışmaktadır. Bir iç çatışmayı iç savaşa döndürülmeye çalışılmaktadır. CHP bunların olacağını bildiği için 19 Temmuz 2015 parlemontoyu topladı ve terörün durdurulması konusunda bir meclis araştırma komisyonu kurulması için talepte bulundu. Bu komisyonun kurulmasını engelleyen AKP’dir, Davutoğlu’dur ve Devlet Bahçeli’dir yani MH’dir. Birbirlerine en kötü dönemde kurtarma gibi birarada hareket eden 2 partidir. Bu 2 parti Türkiye’nin geleceği ile ilgili çok ciddi ve tehlikeli oyunlar oynamaktadır. CHP sorunun parlamentoda çözüleceğini biliyor. CHP bir haftadır parlamentoyu toplamak için diğer siyasi partilere çağrıda bulunuyor. Yani siyasi partilerin bu çağrıyı duymazlıktan geldiklerini söylemek isterim. CHP terörün demokratik yollar içerisinde parlamentodaki yasalarla çözüleceğine inanıyor”

Tehlikeli Bir Oyun Oynanıyor

Türkiye’de tehlikeli bir oyun oynandığını belirten Sağlar, şöyle konuştu:

“Bugün Türkiye’de çok tehlikeli bir oyun oynanıyor. Rize konuşmasında Recep Tayyip Erdoğan ‘Anayasayı askıya aldım’ demiştir. Bu ne demek ‘ben darbe yaptım, Türkiye’nin yönetimini fiili olarak değiştirdim’ demiştir. ‘Türkiye’nin yönetimini fiili olarak değiştirdim, darbe yaptım’ yani kendisinin meşruiyetini sağlayan Anayasa’yı yok sayan bir kişinin karşısında da diğer tarafta ‘ben de özerklik ilan ettim’ demektir. Bu Türkiye’de Anayasa’nın, yasanın ve Türkiye’deki yaşayan insanların iradesinin dışında olan bir durumdur. Bunu görmemiz lazım. Bu Türkiye’nin bölünmesi, Türkiye’nin çatıştırılması, Türkiye’de iç savaşın çıkarılmasının gerekçesi Recep Tayyip Erdoğan’dır. Onun ortaya koyduğu düşüncelerdir. Onun yönettiği, yönlendirdiği, dizginlerini elinde tuttuğu AKP ve ona destek olan MHP’dir”

Kürt Sorununu Chp Çözer

Kürt sorununu CHP’nin çözeceğini vurgulayan Sağlar, “Bunları bilen CHP’dir. Diyorki 1 Kasım’da CHP’yi iktidar yaparsanız biz bu sorunu çözeriz. 30 yıldır Kürt sorununun çözülmesi noktasında rapor hazırlayan, eylem hazırlığına giren bir partiyiz. Biz bu sorunu çözeriz. Onun için de sayın Kılıçdaroğlu diyor ki ‘Biz 4 yıl içinde hem ekonomiyi güçlendiririz hem de Türkiye’de terörü durdururuz” Bunu çok açıkla söylüyor. Yakında bayram geliyor. Emekliler CHP dediki ‘her dini bayramda ikramiye vereceğiz’ O zaman AKP, ‘ bu parayı nereden bulacaksınız’ dediler. Bakıyoruz şimdi emeklilere süpriz yapacağız diyorlar. Buradan anlaşılıyor ki AKP’nin tercihi emekliden, işçiden ve memurdan yana değildir. Yolsuzluk yapanlardan yanadır” diye konuştu.

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir