CHP’de Yüzde 51 Kimi İsterse O İl Başkanı Olacak

Cumhuriyet Halk Partisi Adıyaman İl Başkanı Mehmet Yıldırım, aday olmayacağını yineleyerek yüzde 51 kimi isterse onunla il başkanlığına gidileceğini söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman İl Başkanı Mehmet Yıldırım, yaklaşan kongreler öncesinde değerlendirmelerde bulundu.

Yıldırım, tüzüğe göre hareket ettiklerini belirterek 2 yılda bir olan kongrelerinin Aralık öncesinde olmasının imkansız olduğunu kaydetti. Yıldırım, Aralık sonrası 40 gün boyunca kongrelerin süreceğini vurguladı.

Adaylık konusuna da değinen Yıldırım,” Adaylık konusunda arkadaşlarımız erken davranıyorlar. Daha ilçe kongrelerimiz yapılmadan, delegeler belli olmadan ben adayım deniyor. Siyaseten uygun bir hareket de değildir.”

Bu dönem aday olmayacağım diyen Yıldırım “2 yıl hizmet etmek için partime geldim. Partimi belli bir noktaya getirdim. Yanlışları bitirdim. Partimin ilkelerine sadık kaldım. Sadakatliğim halen devam ediyor. İlçe başkanlıklarından başlayarak tek aday ile seçime gitmeyi daha uygun buluyorum. İl başkanlığı için arkadaşlarımız gelsinler, konuşalım. Benden iyi yapamayacak adama bırakmam. Amacım partiyi büyütmek partiyi içten yıkmamak istiyorum. 9 ilçe başkanımız var. Yüzde 51’i kimi uygun görürse onunla il başkanlığına gideriz ” İfadelerini kullandı.

Bu Haberi Gördünmü!

Adıyaman’da Çıkan Madenler Göz Kamaştırıyor

Adıyaman’da çıkan madenler, kalitesiyle adından söz ettiriyor. Adıyaman Maden kaynakları bakımından zengin bir il olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir