CHP’li Çavuş’tan Başkan Büyükaslan’a Suçlama

CHP Merkez İlçe Başkanı Hanifi Çavuş, Adıyaman Belediyesi bünyesinde çalışan bazı taşeron işçilerin sigortasız çalıştırıldığını ve 2 aydır maaşlarını alamadıklarını iddia ederek, yetkilileri göreve davet etti.

Adıyaman Belediyesi’nde çalışan kimi taşeron işçilerin sigortasız ve asgari ücretin altında çalıştığını iddia eden CHP Merkez İlçe Başkanı Hanifi Çavuş, gündemi sarsacak açıklamalarda bulundu.

Gazetemize açıklamalarda bulunan CHP Merkez İlçe Başkanı Hanifi Çavuş, Başkan Büyükaslan’a şu soruları yönelterek, şu iddiaları ortaya attı?

*Adıyaman Belediyesi bünyesinde taşeron işçisi olarak çalıştıkları iddia edilen yaklaşık 30 işçinin başta Adıyaman kalesi civarı, havuz temizliği ve yol kenarlarındaki temizlikler olmak üzere parklarda çalıştıkları ve bu kişilerin sigorta girişi olmadığı, kayıt dışı aylık 650 TL gibi bir rakamla çalıştıkları doğrumu?

*Belediye Başkanı M. Necip Büyükaslan, bu işçilerin 2 aydır maaşlarını almadıkları konusunda bilgi sahibi mi?

*Bu işçilerin geriye dönük hakları ve sigortaları ne olacak?

*Yaklaşan Ramazan bayramı öncesi mağdur olan işçilerin aileleriyle birlikte Ramazan Bayramı’nı rahat geçirmesi için Başkan Büyükaslan ne yapacak?

*Bulunduğu şehirde yaşayan her ferdin rahat bir yaşam sürdürmesi için çalışması gereken Başkan Büyükaslan’ın, kendi bünyesinde çalışan bir firmada neler olduğu konusunda bilgi sahibi olmaması halinde nüfusu 200 bini aşan bir kenti nasıl yönetecek?

*Bu konuda Başkan Büyükaslan, derhal gereğini yapmak için harekete geçmeli, aksi takdirde bukonunun takipçisi olmaya devam edeceğiz?

*Basın aracılığıyla daha öncede Başkan Büyükaslan’a yönelttiğimiz soruların cevaplarını halen almış değiliz?

“Susmak bir manada gerçekleri kabullenmektir” diyerek Başkan Büyükaslan’a meydan okuyan Başkan Hanifi Çavuş, “Yasaların bize verdiği yetki ile ana muhalefet partisi olarak kamuoyunu ilgilendiren konuları cevaplanmaması halinde tekrardan başkan Büyükaslan’a soracağız?” diye konuştu.

Haber: Ömer Karakuş

Bu Haberi Gördünmü!

Müdür Tünçmen’den  İHH’ya teşekkür 

Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürü İnsani Yardım Vakfı(İHH) Kahta temsilciliği yönetim kurulu üyelerini makamında kabul …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir