Çiğ Süt Desteklemesi Ödemesi Duyurusu Yayınlandı  

 

Adıyaman’da Çiğ Süt Desteklemesi ödemeleri duyurusu yayınlandı.

Yapılan duyuruda, ​Çiğ Sütün Sözleşmeli Usulde Alım Satımına İlişkin Yönetmelik ve Genel Müdürlüğün 17.08.2015 tarih ve 9536 sayılı talimatı gereğince, 2016 yılından itibaren yapılacak olan çiğ süt desteklemesinde artık sözleşmeli usulde ve soğutulmuş olarak pazarlanan sütlere destek verileceği bildirildi.

Sözleşmesiz olarak alım satımı yapılan, yürürlükteki gıda, mevzuatına uygun olmayan koşullarda veya soğutulmadan pazarlanan çiğ sütlerin, 2016 yılı çiğ süt destekleme uygulamalarında kapsam dışında kalarak desteklenmeyeceği belirtildi.

Bu kapsamda, Süt Üreticileri Birlikleri ve Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliklerinin kendi üyeleri adına süt işleme tesisleri ile sözleşme yapmaları gerektiğinin aktarıldığı duyuruda, “Yapılan bu sözleşmeler noter ve/veya İl/İlçe Müdürlüğü onayı ile yapılabilecektir. Birliklerin süt işleme tesisleri yapmış oldukları sözleşmelerin süt kayıt sistemine girişlerinin yapılabilmesi için, sözleşmelerin en geç 12 Şubat 2016 tarihine kadar İl ve İlçe Müdürlüklerine bildirmeleri gerekmektedir” denildi.

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

Gençlik Proje Döngüsü eğitimlerine katıldı 

GAP Bölge Kalkınma İdaresi Adıyaman Gençlik ve Kültür Evi tarafından yürütülen YouthBank (GençBank) programının ‘Proje …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir