Çocuklar Sabah Takip Edilmeli

Işıl Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Genç, sabah erken karanlıkta servislere binen çocukların velileri tarafından takibi yapılarak servise bindirilmesi tavsiyesinde bulundu.

Karanlıkta servise binen çocukların velileri tarafından kontrollü bir şekilde bindirilmesi isteğinde bulunan Işıl Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Genç, ailelerin servisçilerini tanıması önerisinde bulundu.

Çocukların erken, rahat kalkabilmesi için ailelerin çocuklarını erken yatırmalarını isteyen Genç,  “Çocuklarımız sabah erken kalkıyor. Karalıkta servise biniyorlar. Veliler çocuklarını bizzat kendileri servise versin bindirsin.  Bizde aldıktan sonra güvenli bir şekilde okula teslim ediyoruz. Biz öğretmenler ve okullarla diyalog içindeyiz. Biz karanlıktan dolayı velilerden ricamız çocuklarını servisçilere erken teslim etsinler” dedi.

Çocukların tekli eğitime geçirilerek daha rahat bir şekilde eğitimine devam etmesi gerektiğini vurgulayan Genç, şöyle konuştu:

“Daha önceki röplerimiz de biz de bu konuda tekli eğitime geçilmesini söylemiştik. Çiftli eğitimde çocuklar çok erken kalkıyor. Çocuk erken kalktığında kahvaltı yapamıyor. Çocuklar çok sıkıntı yaşıyor. Tabi öğrenciler kadar velilerde sıkıntı yaşıyor. Milli Eğitim Bakanlığının, Milli Eğitim Müdürlüğünden isteğimiz tekli öğretime geçip biran önce çocuklarda velilerinde rahata kavuşturulmasını istiyoruz. Adrese dayalı evlere yakın okul olursa servisçiliğin bir kısmını bitirir. Tabi öğrenci evi liseye yakın olursa öğrenci yayan gider, o zaman biz servisçileri etkiler. Adıyaman servisçilikte Türkiye’de ilk üçte. Çünkü servisçilerimiz eğitimlerini aldı. Plaka değişikliği oldu. Herkes işini yapıyor. Öğrenci işini yapan öğrenci, personel işi yapan personel taşımasını yapıyor. Servisçilik Adıyaman’da başarılı bir şekilde yapılıyor.”

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı

Adıyaman’da 2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. Adıyaman-Kahta Karayolu üzerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir