Çocukların Tehlikeli Bahşiş Oyunu

Adıyaman’da bahşiş alabilmek uğruna düğün konvoylarının önüne geçen çocuklar, canlarını hiçe sayıyor. Çocuklar, bahşiş alabilmek uğruna otomobillere dakikalarca asılı kalıyorlar.

Yaz mevsiminde düğünlerin artmasını fırsat bilen çocuklar, gelin arabalarının önüne atlayarak kazaya davetiye çıkarıyorlar. Gelin arabasının peşinden koşan ve aracın önüne geçip üzerine yatan çocuklar, bahşiş alabilmek için büyük mücadele veriyorlar. Kent merkezinde hemen hemen her gün onlarca düğün konvoyu caddelerden geçiyor ve çocuklar ise kavşaklarda adeta nöbet tutuyorlar. Caddeleri ablukaya alan çocuklar, düğün araçlarının korna seslerini duyar duymaz bahşiş peşine düşüyorlar.

Özellikle Hastane Caddesinde bir düğün konvoyunun önünü kesen çocuklar önce bahşiş alabilmek için damada uzun süre ısrar etti. Damattan bahşiş alamayan bir çocuk, düğün arabasının önüne asılarak, tehlikeye aldırış etmeden dakikalarca araç ile birlikte ilerledi. Aracın trafik ışıklarında durmasına rağmen, aracın üzerinden inmeyen çocuk, aracın üzerinde yaklaşık 20 metre ilerledikten sonra gözden kayboldu.

Haber: Mustafa Polat

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir