Çok Şeyler Olacak

Neyi anlatsam bilemiyorum.

Bir yanda canımızı acıtan ekonomi, öte yanda yaklaşan yerel seçimler ve siyasilerin söz ve davranışları…

Bir yanda kapıya dayanan kış mevsimi ve getirdikleri ve iş güç!

Köşe yazılarına en çok siyaset adamları ve onların söz ve davranışları konu olur bilirsiniz.

Bu, hem siyaset kurumunun önemli bir kurum olması ve aldığı karar ve yaptığı uygulamalarla insanların yaşamlarına doğrudan etki etmesi ve hem de siyasetçilerin ilginç söylemlerin mümessili olmalarındandır.

Birileri çıkıyor yapımı devam eden Koçali Barajını gündemine alıyor mesela; hal öyle ki bu barajı konu edinen kişilerden çoğu o sahayı gözleriyle görmemişlerdir.

Dinleyen ve dinledikleriyle yarınlara dair heyecan duymaya başlayan insanların ise tamama yakını o baraj inşaatını görmemiştir.

İnsanımız böyle!

Kimileri afakî konuşmayı seviyor ve kimileri de bu konuşmadan memnun ve mutlu oluyor.

Sistem ağırlıklı olarak bu parantezde yürüyor.

Şu siyaset adamı şunu demiş, bu yanlış. Beriki falancanın söylediklerini yalanlamış gibi polemik kokan tespitlere girmeye gerek yoktur.

Ama şurası bilinmelidir ki seçimler yaklaştıkça ilginç şeyler göreceğiz ve duyunca afallayacağımız konuşmalar olacaktır, siyasetin fıtratında var bu durum.

Tabi yandaşlar da türeyecek, yeni yandaşlar.

Ve siyasetçilerin eteklerine tutunarak yaşayan, bu yandaşlığı ranta dönüştürenler de taraflarını belirleyecek, kimisi gülecek kimisi “eyvah yanlış ata oynamışım” diye hayıflanacak.

Yani neler olacak neler…

Bu Haberi Gördünmü!

Belediye’de Dağtekin Dönemi Mi?

Zaman geçiyor, değişimler yaşanıyor… Teknoloji değişiyor, yenileniyor, bilim değişiyor, tıp değişiyor, algılar değişiyor, öncellenen şeyler …