Çözüm Süreci Mezarlıklara Bile Yansıdı

Ülkemiz son zamanlarda büyük bir süreç içerisine girdi.

Çözüm süreci sadece hayatta olanlara değil ölen insanların mezar taşlarında bile kendini belli etti.

Karapınar mezarlığında bazı mezarların taşlarında Kürtçe yazılar dikkatlerden kaçmıyor.

Alışık olmadığımız bir durum olmasına rağmen vatandaşımızın çözüm sürecine kendilerini bu kadar hazırlamış olmaları bir taraftan da sevindirici bir durum. Özellikle son zamanlarda vefat eden kişilerin mezar taşlarında Kürtçe yazıların yazılı olması bölge halkının bu sürece ne kadar destek verdiğini bir kez daha gözler önüne seriyor.

Eşini kaybeden vatandaş, “Biz Kürt kökenli bir aileyiz. Bazı insanlarımız bizi Kürtçe lakaplarımızla tanıyorlar. Eskiden vefat eden yakınlarımızın mezar taşlarına Kürtçe bir kelime dahi yazmak mümkün değildi. Hemen polis veya jandarma hakkımızda soruşturma açar ve bizi götürürlerdi. Çözüm süreciyle birlikte artık aile mezarlıklarımıza ve yakınlarımızın mezar taşlarına istediğimiz şekilde Kürtçe yazı yazabiliyoruz. Allah hükümetimizden razı olsun. Artık kan akmıyor. Analar ağlamıyor ve halk duygularını düşüncelerini istediği gibi ilete biliyor. Bu çok güzel bir gelişme. Biz her zaman çözüm sürecini destekledik ve desteklemeye devam edeceğiz. Bize bu imkanı sunan hükümetimizi Allah başımızdan eksik etmesin” dedi.

Bu Haberi Gördünmü!

2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı

Adıyaman’da 2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. Adıyaman-Kahta Karayolu üzerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir