CUMHURBAŞKANI

Cumhurbaşkanın-bundan böyle iki önemli görev ve sorumluluğu var;

1)Hükümet başkanı olarak-bürokratik icrayı yönetmek ve doğal olarak her türlü eleştireye de açık ve muhatap olmak

2)Devlet başkanı olarak-devleti ve milleti temsil etmektir..

YURTLU YA DA YATILI OLMAK VE OKUMAK.ERDEMİ!!!!!????

ÜLKEMİZDE:

YURTLARLA YATILI OKULLARIN PUSLU HAVASINI SOLUYANLAR HANGİ MAKAMA GELİRLERSE GELSİN, ÖYLESİNE LÜKS SALON VE NADİDE MEKANLARA FALAN ASLA SIĞMAZLAR, ÇÜNKÜ; ONLAR,LÜKS VE ŞATAFATA HİÇ PRİM VERMEYEN VE SÜREKLİ HER İŞ VE İŞLEVE DE GÖNÜLLÜ VE AMADE,KENDİ KENDİNE YETEN SADE/GÖZÜ PEK,ÖZGÜN VE ÖZGÜR PİYADELER’DİR..

AŞAĞIDAKİ FOTOĞRAFLAR DA BUNU TEYİT ETMİYOR MU??

Bakınız;Kimisi”Mimar,Mühendis,İşletmeci-Yönetici,Eğitimci,Öğretim Görevlisi,Belediye Başkanı,Memur,İşçi ve Aşçı olmuş,lakin;yoktur birbirinden farkı-hepsi de sade ve tulumlu piyade..”

CUMHURBAŞKALIĞI/CUMHURBAŞKANI?

Bundan böyle bu makamla makam edenin iki “yasal” rol ve misyonu var;

1)Hükümet başkanı olarak ülkeyi imar ve inşa etmek üzere her türlü siyasal ya da kurumsal eleştiri ve eleştirilmeye de açık ve muhatap olarak-onu içine sindirmak,,

2)Devlet başkanı olarak-Sosyal ve siyasal barış ,huzur ve güveni koruyup/kollamak üzere, her kes ve kesimle medeni diyalog ve istişare kanallarını açık tutmaya azami özen göstermek..

Kolay mı,bu kadar hayati/insani- medeni olan-vazgeçilnez bu “ROL VE MİSYONU” kırıp/dökmeden ve kimseyi incitmeden bir arada yürüterek;Ülke ve insanını da mutlu ve müreffeh kılmak??

Değil elbet..

Lakin,Cumhurbaşkanı olmak da bundan böyle kolay değil elbet;Özgün,örgün ve özgür bir “kişilik “ister,ilmi bir akıl, ehlyet,kariyer,ve yetenek ister ve en önemlisi de bunu hayata geçirmek üzere,insani ve imani bir fazilet,cesaret ve feraset ister bu makam..

Bu haslet ve hasretlere sahip olduğunu düşünerek-kendinden emin ve ehil olanlar;Buyursun-kendilerini 2019 Seçimi için hazırlasınlar..Yolu ve talihi açık,Allah da yar ve yardımcıları olsun.

Yoksa da,yerlerine otursun ve asla ehil ve eminlerin de yolunu karartmasınlar..

SON/SÖZ;

Yüce makamlarıın ışığı fazilet ve ferasettir

Faziletle feraset,ilim ve irfandandır;İlim ve irfan da İmandandır/Allah’ın imkan ve ihsanındandır.

Yani!

“Ainesi iştir kişinin,lafa bakılmaz..”

İnanıyorum ki!

Ezan ve selalarla “mutmain” müminlerin dilinden dökülen tekbir ve tekfirler büyük “Şeytanı” kaçırtır lakin;Şeytanların bile şerrinden-köşe/bucak kaçtığı “FETÖ” gibi din bezirganı/yobaz iblisleri de kaçırtır mi pek emin değilim..

Çünkü!

O dinsiz/imansız ve nesepsiz/naspsiz güruhunun-Şeytan kadar bile;Mümine sevgi ve saygısı ile şefkat ve merhameti yoktur ki-kaçarak-Onu rahat bıraksın.

TAKVA!

Din,Allah’ın “emir ve yasaklarından” ibarettir,”Takva” ise buna inanmak, onu; ihlâs ve ihsanla hayata geçirmaktir İsmail!

IRGAT…

Eskiden-IRGAT-olarak birlikte “ADANA Ve MERSİN’E” gittiğimiz “Urfa, Mardin, Diyarbakır, Malatya ,Sivas, Niğde ve Yozgat’a” şimdi “Nevşehir,Rize ve Giresun’u da ekleyerek-bir başımıza-IRGATLIK” yapmaya gidiyoruz…

Nerdeeeeen nereyeeeee!

Meydan bize kaldı; Ne güzel değil mi??

Gördünüz mü? ÖZAL’IN yıllar önce dedikleri aynen çıktı…

Bu demektir ki, ERDOĞAN’IN dedikleri de 2023’te çıkacak ve Adıyaman da o zaman bir küheylan gibi şahlanacaktır..

Biraz sabır!

Şunun şurasında 2023’e ne kaldı ki..

Şunu anladım ki!

Bu ülkede, siyasetten ve “FETÖ”iblisi gibi dinden beslenen yalaka ve yobaz güruhu hariç,bir çok insan;Parti Liderlerini falan pohpohlamaktan haz etmiyor ancak-dini akaide hiç uymayanlar dahil-söz konusu edildiğinde,hemen-hemen her kes-adeta söz birliği etmişçesine “Allah’a,kitabına ve peygamberine” ile bir de milli kurtuluş önderi olarak gördükleri “Mustafa Kemal Atatürk’e” karşı sevgi ve saygı göstermek konusunda hemfikirdirler..

Bu da, aslında aziz milletimizin ne kadar doğru ďüşünen,sağduyu sahibi örnek bir millet olduğunu gösterir ki;Yaşama azmimle Mutluluğumun bir nedeni de budur..

Eskiden/Milli Trt tek kanal’lıydı lakin-çok sesli’ydi,

Şimdi çok kanal’lı ancak-tek sesli’dir;Allah’ın da bir bildiği var elbet..

Allah bize sabır,yöneticilerimize de izan nasip etsin,çünkü;Kimileri adaleti yollarda,kimileri de demokrasiyi sokak nöbetlerinde arıyor.

Ülkeyi yönetmekle sorumlu olanlar;Demokrasi,Hak ve Adalet için birbirlerine doğru yürüyeceklerine,birbirlerinden yürüyorlar!

Yarabbi!Bilirim ki;Sen her türlü zaman ve mekandan,her türlü amaçsız malayani iş ve amelden münezzehsin..

Ve yine bilirim ki;Sen her türlü zaman ve mekanı ile her türlü ameli (hayır ve şerri), yaratılış ve dünya imtihanının bir gereği olarak-hallak-ı ekberliğinden tezahür eden sonsuz/sınırsız ilm-i iradenle insanlığın hayrına-(ol!)deyince olduran bir güç ve kudrete,rahmet ve berekete,sevk ve idareye sahipsin..

Yarabbi!

Seni bütün ism-u sıfatlarınla beraber ruhen,kalben,bedenen ve imanen takdir takdis ve tastik ederim ki;Senden gayrı iman edilerek-huzurunda kıyam edilecek rükuya/eğilecek,secde edilip sığınılacak ve teşehhüt ile ilahlığı/uluhiyeti âlemlere ilan edilecek başka bir gamgüsar-ı fahr-ı müdebbir ve müsekkin yoktur..

Sen rahman-ı rahim-u kerimsin;Bizi Senden,Seni Bizden ayırma,Bizle beraber-bizden sonra gelen/evlad-ı iyalimizi/ de ebedi yolundan yürüterek- vuslatına nali eyle Yarabbi!

(Amin/Ecmain)

Allah’ım!Yalnız sana inanır,sana sığınır,yalnız senden yardım dileriz;Bizi de lütfuna mazhar kıldığın salihlerle beraber eyle ve sırat-ı müstakimden ayırma..(amin!)

Diyorum ki!

$uriye de,acaba Katar kadar zengin olsaydı;Batılı “emperyalist” gücü tarafından bu kadar rezil rusva edilir miydi?

ÜLKEMİN YÖNETİCİLERİ”DÜNYALIK”GÜNDEMLERİNİ OLUŞTURMAYA DEVAM EDİYORLAR! KİMİLERİ; ADALET’E DOĞRU YÜRÜMEYE,KİMİLERİ; ÜLKEYİ “BESLEME”DARBECİ VE DARBESİNDEN KORUMAK İÇİN DEMOKRASİ NÖBETİNDE KALMAYA BERDEVAMDIR..

VATANA/MİLLETE HAYIRLI OLSUN..

Siyasiler tarafından belirtilen Ülkemin gündeminde hayat yok!En iyisi;Müzik dinleyip-insani erdemliğin gündemini oluşturmak..

CHP ile HDP “Adalet” yürüyüşünde,

AKP ile MHP de yakında “15 Temmuz” Demokrasi nöbetine başlayacak,iyi de bunlar;Ne zaman birbirlerine doğru yürüyecekler,yoksa bunlar birbirlerinden uzaklaşıp-yürümek için mi seçildiler??

Yürüyün-istediğiniz yere yürüün de,durun-istediğiniz yerde durun da!

Bölücülük dediğiniz şey neden ve nerden başlar,nasıl biter;Hiç düşündünüz mü acaba??

Milleti ayırmaya bölmeye ne hakkınız var;Demokrasi dediğiniz erdem;Her kesin kendi doğrusunda ısrar etmesi mi,yoksa millet adına ortak bir akıl ve doğru/gerçek paydada buluşup adaletle hükmetmek mi??

Biraz da milletin sesine kulak verin de;Birbirinize doğru yürüyün be kardeşim!

İslâm âlemi,ilk kez “Muaviye’nin” Emevi devleti’yle din’den saparak yaralanlandı,ikinci kez de “Osmanlı’nın”,gözü doymaz “Batılı” emperyalist devletleri tarafından çökertilip/derdest edilerek-kendine Köle devletlere-paylaşılmasıyla da-kendinden vaz geçerek dağıldı;Allah rahmet eylesin..

Dinin”BAKİ” siyaseti mi, siyasetin “FANİ” dini mi!

İslam alemi, bunu düşünüp -doğru tercihini yapmadıkça;Asla “İFLAH” olamaz..

Hepimiz,dini her an tebellüğ ve tebliğ etmekle görevliyiz,ancak;Din görevlisi ayrıca bunu yapmakla sorumlu ve mecburdur..NOKTA!

Ülkenin yarısı “adalet’e”,diğer yarısı da “demokrasi’ye” yürüdü..

Halbuki!

Birisi olmadan,diğeri olmaz;Nerdesin basiret?

NOKTA!

Ülkenin yarısı “adalet’e”,diğer yarısı da “demokrasi’ye” yürüdü..

Halbuki!

Birisi olmadan,diğeri olmaz;Nerdesin basiret?

Bu Haberi Gördünmü!

YENİ SİSTEM’E YENİ ANLAYIŞ VE HEDEFLER GEREKİR..

“Aşktır benim hakikatim;Bulmaya geldim dünyaya..” Cumhurbaşkanlığı tarafından yayımlanan yeni-KHK’ye göre-Camilerde yardım toplama işine kısıtlama getirildi.. …