CUMHURBAŞKANIN ÇAĞRISINA İLK CEVAP DİCLE’DEN GELDİ

DİCLE GRUBU 200 KİŞİYİ İSTİHDAM EDECEK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği toplantısında başlattığı İstihdam çağrısına Adıyaman’dan ilk karşılık veren firma Dicle Grubu oldu.

Her platformda örnek olarak gösterilen Adıyaman Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısına da kulak vererek her daim yanında olduğunu gösterdi.

Türkiye’de parmakla gösterilen Adıyaman yine üstüne düşen görevi yerine getirdi. Yerel seçimler, genel seçimler ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Türkiye’nin üzerinde oyun çıktığı ve şampiyon bir ilçeye sahip “Huzurun Başkenti”nden müjdeli haber Dicle Grubundan geldi.

Dicle Grubu Cumhurbaşkanın çağrısına kulak vererek daha çok işçi almak için düğmeye bastı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan patronlara istihdam çağrısı üzerine Adıyaman Dicle Grubu 200 kişiyi istihdam edeceğini açıklaması Adıyaman’da sevinçle karşılandı.

Tekstilde yaptığı istihdam ile adından söz ettiren Dicle Grubundan yapılan açıklamada “ Sayın Cumhurbaşkanımızın istihdam seferberliği başlatmasının ardından bizlerde bu çağrıya cevap vererek kapılarımızı açtık. Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı üzerine 200 kişilik kadro açarak çeşitli iş kollarından personel temini yaparak Adıyaman’da istihdamı artırmayı ve ülke ekonomisine katkı sağlamayı hedefliyoruz. Son dönemlerde hükümetin ekonomi alanında yaptığı bir takım düzenlemeler ve teşvikler sektör temsilcileri olarak bizleri son derece memnun etti. Ekonomik sıkıntılardan kurtulmak istiyorsak, devlet millet ve iş dünyası olarak birlikte hareket etmeli ve kalkınma hamlelerine devam etmeliyiz. Ekonomideki öncelikli meselelerimizden biri nitelikli işgücü eksikliğiyle birlikte katma değerli ve küresel rekabet gücü olan üretimdir. İstihdam seferberliği ile birlikte üretim ve nitelikli iş gücü seferberliğini de gerçekleştirebilirsek daha faydalı sonuçlar alabiliriz. Cumhurbaşkanımızın istihdam seferberliği çağrısını çok yerinde buluyor ve yürekten destekliyoruz. Burada birlik olmak ve birlikte hareket etmek gerekiyor. Bu noktada iş dünyası olarak elimizi taşın altına koymaya hazırız. Üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

 

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir