Dağtekin Aday Adaylığını Açıkladı

MÜSİAD Adıyaman Şube Başkanı Mehmet Dağtekin, 2014 yılının Mart ayında yapılacak seçimlerde, Adıyaman belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladı.

İstifa etmesine gerek olmadığı halde, Müsiad’a seçim sürecinde zarar vermeme adına, aday adaylığıyla birlikte istifasını da vererek, görevi Yönetim Kurulu Üyesi Şerif Yıldırım’a devretti.

Adıyaman Esnaf ve Sanatkarlar odaları Birliği Konferans Salonunda yoğun bir izdihdama sahne olan törende, Mehmet Dağtekin hem aday adaylığını açıkladı, hem Müsiad’a emek verenlere teşekkür plaketi verdi, hem de görevi Şerif Yıldırım’a devretti.

Adıyaman Belediye Başkan Aday Adayı olan Mehmet Dağtekin, görev yaptığı gerek öğretmenliğinde, gerek Memursen İl Başkanlığı ve Eğitim Bir Sen Şube Başkanlığında ve gerekse Müsiad Başkanlığında hep katılımcılığı benimsediğini, ortak akılla hareket ettiğini ve şeffaf olduğunu belirterek, Adıyaman belediye Başkanı seçildiği takdirde de aynı anlayışla Adıyaman’da yaşayan herkese hizmet edeceğini söyledi.

Dağtekin, “Üç yıl önce birlikte yol aldığımız arkadaşlarla oluşturduğumuz ve şube başkanlığını yapmaktan onur duyduğum Müsiad başkanlığını çok değerli dostum Şerif Yıldırım’a devrediyorum. İnanıyorum ki, hem sayın Yıldırım, hem de onunla birlikte bu bayrağı devralacak arkadaşlarım çok daha güzel hizmet verirler.

Görevi bırakırken Müsiad’dan ayrılmıyorum, farklı bir alanda hizmetimi sürdürmek, insanımıza güzellikler sunmaya aday oluyorum.” dedi.

Adıyaman’ın sorunlarını ve çözümlerini iyi bildiğini söyleyen Dağtekin, “Bu kentte yaşayan, bu kentin havasını birlikte soluduğumuz, suyunu birlikte içtiğimiz, yollarında birlikte yürüdüğümüz sevgili hemşehrilerim, Ben de tıpkı sizler gibi, bu kentin çok daha yaşanabilir bir şehir olmasının hayalini kuruyorum. Adıyaman’ın temel sorunlarının nasıl çözüleceğini, yetişmiş insan gücünün nasıl harekete geçirileceğini çok iyi biliyorum. Yetişmiş insan gücümüz harekete geçtiğinde ise çözülmeyecek sorunların kalmayacağının da bilincindeyim.

Adıyaman’a yeni bir vizyon kazandırmak, belediyeciliğe farklı bir anlam katmak, kenti ortak akılla birlikte yönetmek için Adalet ve Kalkınma Partisinden Adıyaman belediye Başkanlığına aday adaylığımı açıklıyorum.” dedi.

Aday adaylığının belli bir kesime veya gruba değil, tüm Adıyaman’a hizmet etmek için aday adayı olduğunu söyleyen Dağtekin, “Aday adaylığımı, belli bir kesime, belli bir gruba veya kişilere değil, Adıyaman’da yaşayan her görüşten, her düşünceden, farklı inanç ve kültürden olan her insanımıza ve ayrımsız hizmet edebilmek için açıklıyorum. Umuyorum ki bu kararımız hem kentimize, hem bu kentte yaşayan herkese hayırlar getirir.” dedi.

Adıyaman için yapılacak çok şeyin olduğunu belirten Dağtekin, “Bu kenti ve bu kentte yaşayan insanlar için yapılacak çok şey var. Değişen dünya, insana bakış açısı, hizmet edebilecek kalemlerin sayısını da her gün arttırmaktadır. Adıyaman’da bu konuda yapacak çok şey olduğu hepinizin malumu. Ancak, öncelikli hedefimiz, bu kenti, bu kentte yaşayanlarla birlikte yönetebilmek olacaktır. Ortak akılla kente bir vizyon kazandırmak, birlikte yönetimin ortaya koyacağı güzelliklerden herkesin istifade etmesini sağlamaktır.” dedi.

Şeffaflığa büyük bir önem vereceğinin altını çizen Dağtekin, “Bugüne kadar olduğu gibi Belediye Başkanlığında da şeffaf bir yapılanmayla hesap verir olmak temel prensibim olacaktır. Kentin eksikliğini biliyorum ve hepsini çözmeye talibim.” dedi.

Yatırımcının önünü sıfır bürokrasiyle açacağını söyleyen Dağtekin, “Bunun için öncelikle tüm yatırımcılara -belediyecilik açısından- “sıfır bürokrasi” sözü vererek, kentin gelişmesine katkı sağlayacağım.” dedi.

Dağtekin, “Kentin dokusunu bozmayan bir imar planı, aşırı yağışları ve beklenmedik durumlara karşılık verecek bir altyapı, gittikçe artan nüfusa orantılı otoparklar, binalaşmadan ibaret olmayan, şehre vizyon katacak kentsel dönüşüm, kullanışlı ve çok fonksiyonlu parklar, yeşil alanlar, dinlenme merkezleri, Adıyaman’da Atatürk Barajının olduğunu hissedeceğiniz sürpriz projeler, çocuklarımıza ve gençlerimize spor kompleksleri, yürüyüş ve bisiklet yolları,

Gençlik merkezleri, kültür ve sanatın icra edilip, sergileneceği sanat sokakları, sanat evleri,

Kadınları sosyal hayata katacak mekânlar, istihdam alanları, yaşlılarımızı rahat ettirecek nezih mekânlar, Adıyaman’a yakışır bir otogar, Kültür Merkezi, Belediye Hizmet Binası ve daha bir çok güzelliği sizler gibi ben de istiyorum.” dedi.

Dağtekin, son olarak, “Göreve geldiğimde, bütün bunları sizlerle birlikte, ortak akılla yapacağıma söz veriyorum. Hepinizi saygıyla selamlıyor, çıktığımız bu zor yolun kentimize ve insanımıza hayırlar getirmesini diliyorum.” dedi.

Müsiad Şube Başkanlığını devralan Şerif Yıldırım, “Yaklaşık üç yıldır Adıyaman’ımızda birlikte kurduğumuz ve birlikte yürüttüğümüz Müsiad, bugün kıymetli başkanımızın farklı bir alanda hizmeti sürdürme tercihi nedeniyle yeni bir kulvara giriyor. Bu kulvarda bayrağı devralma onuru bana düştü. Çünkü biliyorum ki, Müsiad gibi kendini kanıtlamış, kazandığı itibarla önemli bir sivil toplum kuruluşunun her hangi bir yerinde görev almak, büyük bir onurdur. Bu onuru tüm arkadaşlarla birlikte yaşayacağımızdan eminim.” dedi.

Yıldırım, “Kıymetli şube başkanımız Mehmet Dağtekin’le birlikte başladığımız Müsad’da, ondan bayrağı devralmak, onun yaptıklarını sürdürmek zor bir görev, biliyorum. Bugüne kadar istişare ile sürdürdüğü, ortak akılla yürütmeye çalıştığı şubemizde, onun yerini doldurmak kolay bir iş değil ama sizlerin desteğiyle bunu aşacağımıza inanıyorum.” dedi.

Dağtekin’e sonuna kadar destek vereceklerini de söyleyen Yıldırım, “Müsiad gibi önemli bir sivil toplum kuruluşunun kenti yönetme adına aday adaylığı önemli bir girişimdir.

Kıymetli başkanımız sayın Mehmet Dağtekin’in, bugüne kadar sürdürdüğü ortak akıl, katılımcılık ve istişareyle yönetme başarısını Adıyaman için uygulama fırsatı yakalaması bu kent için büyük bir önem taşımaktadır. Adıyaman’ın insan gücünü ortaya çıkarmak, geleceğine ışık tutacak önemli hizmetler yapmasına neden olacaktır. Kendisine güvenimiz tamdır ve bundan sonraki hizmet yolunda başarı diliyor, Müsiad olarak, bu kentin daha yaşanabilir olması adına da kendisine her türlü desteği vereceğimizi deklare ediyoruz.” dedi.

Müsiad üyeleri adına bir konuşma yapan Mehmet Said Göksu da, Mehmet Dağtekin’e görev yaptığı süre için teşekkür ederek, aday adaylığı süresinde de yanında olacaklarını belirtip, başarılar diledi. Yeni yönetime de başarı dileyen Göksu, Müsiad’ın Adıyaman’a kazandırdıklarından bahsetti.

Program sonunda Müsiad’a emek veren bütün üyelere eski Şube Başkanı Mehmet Dağtekin birer teşekkür plaketi takdim etti. Toplu fotoğraf çekiminde ise bütün üyeler Rabia işaretiyle Mısır halkının özgürlük mücadelesine destek verdiler.

 

 

 

 

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir