Davamız Hak Davadır Gücümüz Millettir!

TBMM Başkanvekili ve Adıyaman milletvekili Ahmet Aydın, AK Partinin kuruluşunun 16. yılı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Aydın, mesajında, Türkiye’yi hedef ve vizyon sahibi yapan, milletin üstündeki tüm vesayeti kaldırarak dünyada başı dik ve onurlu bir şekilde yaşaması için mücadele veren, yüzüncü yıla göğsünü nişangah etmiş gönüllerin ve davanın adı  AK Parti’nin kuruluşunun 16. yıldönümünü kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

“Bu haklı gurur, bu haklı davayı sinesinde hisseden herkesin en büyük gururudur. Bu dava, içine kapanıklıktan özgüven sahibi olmuş bir  milletin onurlu yürüyüşüdür.” ifadelerini kullanan Aydın, şöyle devam etti:

“Sosyal, siyasal, ekonomik her alanda üstündeki her türlü ağırlığı silkeleyerek ve en önemlisi kendine olan güvenini tekrar kazanan ve bunu dosta düşmana, tüm cihana haykıran bir Türkiye’nin yarınlara umutla bakan, bölgesinde ve dünyada söz sahibi bir ülke olmasının dirilişi ve direnişidir. AK Parti kurulduğu ilk günden bu yana gücünü sadece ve sadece milletinden almıştır. Yegane gücüde budur. Bu güç ki, Türkiye’nin demokrasi hayatında Ak Parti’yi milletin gönlünde tartışılmaz ve sarsılmaz bir yere taşımıştır. Milletin teveccühü ve iradesiyle Türkiye’nin bugün geldiği ve yarın geleceği yerler tarih önünde de takdirle karşılanacaktır. Hiç şüphesiz, evrensel değerler çerçevesinde toplumun her kesimini birbirine kenetleyen AK Parti, bugüne kadar en başta kuruluş ve varoluş amacı gereği dil, din, cinsiyet, ırk, mezhep, sınıf, toplumsal statü ve kültür ayırt etmeden kaynaştırıcı bir adalet temeli üzerine kurulu bir Türkiye için, dün olduğu gibi bugün de mücadeleye devam edecektir.  Hedefimiz belli, amacımız belli, inancımız ve imanımız tamdır. 2023’ün, 2071’in güçlü ve büyük Türkiye’si için kanıyla, canıyla mücadele veren bu büyük millete hizmet etmek ve onun emrinde olmak yegane sevdamızdır.  Aynı azim ve kararlılıkla milletimizden aldığımız gayretle Allah’a şükürler olsun daha nice yıllar bu dava bir çınar misali kök salacaktır”

Aydın, “Mensubu olmaktan gurur duyduğumuz Adalet ve Kalkınma Partisi’nin kuruluşunun 16. yılının başta Türkiye ve milletimize hayırlara vesile olmasını temenni ederken, bölgesine ve dünyaya emsal olmuş bu mücadelenin kararlılığının, azim ve inancının her geçen gün artarak devam edeceğinden şüphemiz yoktur.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız, Kurucumuz ve Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, bu kıymetli davanın ve beraberliğin her kademedeki tüm üyelerine, tüm vatandaşlarımıza Adalet ve Kalkınma Partisi’nin kuruluşunun 16. yıldönümünde, bu anlamlı günümüzde selam ve saygılarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

Bu Haberi Gördünmü!

2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı

Adıyaman’da 2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. Adıyaman-Kahta Karayolu üzerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir