Demir Çimentocular da Kepenk Kapatmaya Başladı

Son yıllarda birçok müteahhit vatandaşın yoğun ilgi gösterdiği inşaat sektörü alıp başını giderken, inşaat hammaddesi satan esnaf ta ters orantılı bir şekilde batıyor.

Adıyaman’da son zamanlarda inşaat sektörün de yaşanan hareketlilik demir ve çimento satıcılarına yansımıyor. Adıyaman il sınırından itibaren yapımına devam eden ve şehir merkezinin belirli noktalarında yapımı gerçekleşen inşaatlar vatandaşların ilgi odağı olmuş.

Peki bu kadar yoğun bir inşaat sektöründe kullanılan demir ve çimento malzemeleri nereden temin ediliyor. İlimizde demir çimento işi yapan birçok esnaf iş terkini verirken, müteahhitlerin inşaat malzemesini dışarıdan temine tmesi sıkıntıyı körüklüyor. Adıyaman esnafının zor günler yaşadığı şu günlerde Gazetemize konuşan demir ve çimento satıcıları inşaat sahiplerine serzenişte bulunarak birçok inşaat sahibinin küçük meblağlarda hesaplar yaptığını dile getirerek bir inşatta kullanılan birçok malzemenin çevre illerden temin edildiğini söylediler. Sürekli halk arasında konuşulan çevre illerden yapılan alış verişlerin yanı sıra şimdi ise inşaat sektörünün birçok malzemelerinin dışarıdan temin edildiğini belirttiler. Bazı yetkililerin “ Bu tür büyük inşaat sektörlerinin ilimize gelmesi istihdam ve ekonomi açısından çok önemli” açıklamalarının ardından gerçek gözler önüne serilemiyor.

Haber: Mustafa POLAT

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir