Demirtaş’tan 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü Mesajı

Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, 10 Aralık İnsan Hakları Günü nedeniyle yayınladığı mesajında, demokrasi ve hukukun üstünlüğü ilkelerinin her ülkenin kabul etmesi ve uygulaması gereken evrensel değerler olduğu gerçeği ile İnsan hakları, ülkemizde de tam anlamıyla özümsendiğini söyledi.

Vali Mahmut Demirtaş mesajında, bu özenmenin yanı sıra ülkemizde sadece mevzuat değişikliğiyle yetinilmediğini, söz konusu değişikliklerin gerçek hayatta tam anlamıyla uygulanabilmesi ve toplum tarafından benimsetilebilmesi için yeni bir kurumsal yapılanma ile eğitim ve bilinçlendirme sürecine girildiğini kaydetti.

Vali Demirtaş, “Ülkemizde, insan haklarına dönük, son dönemdeki sayısız reformlar ile birlikte hem devlet ile halkı arasındaki gönül köprüsünü güçlendirmiş, hem de hak arama bilincini kitle iletişim araçlarıyla tüm toplum bazında yaygınlaştırmıştır. İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın prensibi ile kökleşen yönetim geleneğimiz, çağın en yüksek hukuk standartları ile günümüz Türkiye’sinde yeniden yaşam bulmaya başlamıştır.

Ülkemizde hak arama bilincinin ve haklara saygılı olma şiarının yaygınlaştırılması, hak ve hürriyetlerin dili, dini, ırkı, rengi, düşüncesi, cinsiyeti ne olursa olsun herkes için olduğu gerçeğinin sadece sözü ile değil, özü ile kabul edilip, yaşatıldığı bir dünyaya ulaşılması temennisiyle tüm insanların 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Gününü kutluyorum” dedi.

Haber: Mustafa POLAT

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir