sürmanşet

Dengir Fırat’ın “Kürk Kökenli kalmadı” Açıklamasına Tepki…

 

 

AK Parti ile yollarını ayırdıktan sonra yaptığı açıklamalarla tepkileri üzerine çeken Dengir Mir Mehmet Fırat’ın, Hüseyin Çelik’in Genel Başkanlığı görevini devretmesinin ardından “MYK’da Kürt kökenli kalmadı” şeklindeki açıklamalarına AK Parti kanadından sert cevap geldi.

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Fırat’ın talihsiz açıklamalarını “tribünlere oynuyor” şeklinde değerlendirdi.

Resmi Twitter hesabı üzerinden Dengir Mir Mehmet Fırat’a cevap veren Özdağ’ın açıklaması özetle şöyle:

“Eski AK Parti Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat Hüseyin Çelik’in Genel Başkan Yardımcılığından ayrılmasını MYK’da Kürt kökenli kalmadı diye değerlendirmiş. Yani AK Partide Kürt kökenlilerin tasfiye edildiğini söylüyor kendince. Peki yıllardır bakanlık yapan ve hala yapmaya devam eden arkadaşlarımızı, MYK’da olmayıp MKYK’da olanları veya AK Parti’nin diğer yönetim kademesinde olanları acaba ne ile ifade ediyor beyefendi. Kaldı ki, bir milletvekilinin, bakanın veya genel başkan yardımcısının etnik kökeninin tek başına ne ehemmiyeti var?”

“AK Parti sadece Türklerin, Kürtlerin, Gürcülerin, Lazların vb. partisi değil ki bunu söylüyorsun. AK Parti hiçbir etnik ayrım olmaksızın bütün Türkiye’nin ve 77 milyonun partisidir. Parti yöneticilerinin etnik kökenlerinin de önemi yoktur. Beyefendi Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden önce AK Parti’den istifa edip Selahattin Demirtaş’a oy vereceğini duyurmuştu. Şimdi de AK Parti’de Kürt kökenli genel başkan yardımcısı kalmadı deyip tribünlere oynuyor.”

“HDP’ye selam çakıp siyasete orada devam etmek istiyorsan hiç merak etme seni zaten bağırlarına basarlar. Bunu başkası yapsa ayrımcılık ve faşistlikle suçlarlar. Ama kendileri yapınca problem görmüyorlar.”

Haber Merkezi

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir