Dengir Mir Mehmet Fırat Taraf’tan İstifa Etti

Taraf Gazetesi’de yazan AK Parti eski Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat gazete ile yollarını ayırdı.

Taraf Gazetesi’nde haftada bir gün yazan Dengir Mir Mehmet Fırat ayrılma sebebinin dün gazetenin manşetinden yayınlanan “Başbakanı üç bakan yanılttı” haberi olduğunu belirtti.

Fırat konu ile ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu: “Dün yayınlanan Mehmet Baransu’nun haberinde konuyla ilgisi olmayan bir kişinin resmi basıldı. Bunun üzerine Neşe Düzel’i aradım, düzeltilmesini istedim ve savcılığa sorulduğu taktirde doğrusunun öğrenilebileceğini ilettim. Bu olay Mersin’de olmuştu ve gazetelerde yazmıştı. Ama bu haberde yer alan kişinin konuyla alakası yoktu. Bu yapılan yargısız infazdır. Benim arayarak düzeltilmesini söylemiş olmama rağmen bu düzeltme yapılmadı. Ben yargısız infaz yapılmasına tahammül edemem. Bu nedenle ayrılmaya karar verdim.”

Taraf Gazetesi’nin manşetinde yer alan Mehmet Barasu imzalı “Başbakanı üç bakan yanılttı” haberde savcılık tarafından GDO’lu pirinç skandalıyla ilgili soruşturulan Ak Parti’li iş adamı Mahmut Arslan’ı kurtarmak için üç bakanın devreye girdiği iddiası yer almıştı.

Bu Haberi Gördünmü!

2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı

Adıyaman’da 2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. Adıyaman-Kahta Karayolu üzerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir