Deniz “Bir Grup İnsan Semirirken, Bir Grup İnsan Da Sefalete Mahkûm Oluyor”

Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz ve beraberindeki heyet Eğitim Bir Sen Genel Merkezi’nin 25. Yıl Vefa Buluşması’na iştirak etmek üzere Ankara’ya gitti. “Çeyrek Asırlık Mücadele” başlığı ile düzenlenen buluşmaya katılan Ali Deniz ve beraberindeki heyet ardından TBMM Başkanvekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Adıyaman Milletvekilleri Adnan Boynukara, İbrahim Halil Fırat ve Salih Fırat’ı makamlarında ziyaret ederek Milli Eğitim Bakanlığı’nda birtakım temaslarda bulundu.

Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz temaslar hakkında açıklamalarda bulunarak görüşmeler olumlu geçtiğini Adıyaman’daki kamu çalışanlarının sorunlarını ilgili makamlarla paylaşma imkanı bulduklarını söyledi.

“Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Genel Başkanımız Sayın Ali Yalçın Beyi ve Eğitim Bir Sen Genel Başkan Yardımcılarımızı makamlarında ziyaret ederek; KHK’lar (açığa alma-ihraç ve iadeler), Öğretmen Atamaları, 4C ve Müfredat çalışmaları ile ilgili bilgi alışverişinde bulunduk” şeklinde konuşan Ali Deniz “Milletvekillerimize ve bakanlıktaki bürokratlarımıza Adıyaman’a yapılacak yatırımları ve eğitim camiasının taleplerini ilettik. Toplu Sözleşme öncesinde saha çalışmalarımıza devam edecek ve taleplerimizi içeren çalışmamızı genel merkezimize ileteceğiz ” dedi.

  1. Yıl Vefa Buluşması’nda diğer İslam ülkelerinin sendika temsilcileriyle istişare etme fırsatı bulduklarını ifade eden Ali Deniz, “Eğer insani değerde ve özgürlük anlamında bir talebimiz varsa, bir tarafında sendikal mücadele de mutlaka vardır. Onun için emek ve özgürlük mücadelesinin insanlık kadar eski olduğunu ifade diyoruz. Hepimizin isteği yaşanılır bir dünya olsun ve her birimiz yarınından emin bir şekilde hayatını devam ettirsin ama maalesef şunu da görmekteyiz ki, insanlık tarihi boyunca imtiyazlı haklardan faydalanmak isteyenler adil paylaşıma yanaşmıyor ve bunun neticesi olarak da bir grup insan semirirken, bir grup insan da sefalete mahkûm oluyor. Eğer küresel sermaye güçlerinin insafına terk edilmiş bir insanlığa razı olursak, onların semirmesine de razı oluruz ama asla insanca yaşam adına bir şey üretemeyiz. Bun için de dayanışmaya, yardımlaşmaya ihtiyaç var. Küresel sermayenin oluşturduğu sömürü düzenine karşı ortak mücadeleyi verecek zemini oluşturmalıyız” dedi.

Haber: Burhan Işık

Bu Haberi Gördünmü!

Dağtekin ‘Bizim Adıyaman Sevdamız Var”

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin bir basın açıklaması yayımlayarak Dr. Süleyman Kılınç’ın adaylığının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir