Deniz: “Şubat Ayında Mülakatsız Olarak Öğretmen Ataması Yapılmalıdır”

Eğitim Bir Sen ve Memur Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz, atama bekleyen öğretmenlerin Şubat ayında hükümetin öğretmen alımı yapmasını beklediğini belirterek, bu öğretmen adaylarının öğrencilerine kavuşmak için gün saydıklarını söyledi.

2016 KPSS’ye girmiş, yüksek puanlar almış, atama bekleyen 450 bin öğretmen bulunduğunu dile getiren Deniz, Ekim atamasında, yeterince objektif olmayan mülakat sistemiyle, yüksek KPSS puanlarına  rağmen mağdur olduklarını ve atanamadıklarını ifade etti.

Ali Deniz, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yaklaşık 100 bin öğretmen açığını hesaba kattığımızda ekim ayında yapılan 15 bin + 5 bin atama, açığı kapatmaya asla yetmemiştir. Okullarımızda, ücretli öğretmenler yerine branşında uzman, vatansever, gerçek öğretmenler görev yapmalıdır. 3 Ağustos 2016 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan 29790 sayılı yönetmelikte yer alan “Sözleşmeli öğretmenlik pozisyonlarına şubat döneminde atama yapılır” ibaresine binaen; şubat ayında, sıkı güvenlik soruşturması yapılarak liyakatin esas olduğu KPSS puanlarının dikkate alındığımülakatsız öğretmen ataması yapılmalıdır.Türkiye’nin neresinde olursa olsun dersin boş geçmesi, boş derse de kadrolu atanması gereken kişi yerine ücret karşılığında, öğretmenlerin ücretli çalıştırılması insan haklarına aykırıdır. Türkiye’ye bir faydası da yoktur. Hükümet, ne kadar öğretmen ihtiyacı varsa bunları hemen atamalıdır.”

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

Dağtekin ‘Bizim Adıyaman Sevdamız Var”

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin bir basın açıklaması yayımlayarak Dr. Süleyman Kılınç’ın adaylığının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir