Derik Kaymakamı İçin Dualar Okundu

Mardin’in Derik Kaymakamlığı’na PKK’lı teröristlerce el yapımı patlayıcı ile düzenlenen saldırıda yaralanan 35 yaşındaki Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk, Gaziantep’te tedavi gördüğü hastanede şehit olmuştu.

Adıyaman Yenipınar Caminde ikindi namazından sonra cemaatle birlikte Derik Kaymakamı Şehit Muhammed Fatih Safitürk için dualar yapıldı.

Konu ile açıklamalarda bulunan Adıyaman İl Müftüsü Mehmet Öztürk, “Biliyorsunuz biz vatanımız, milletiz için şehit olanları hiç unutmuyoruz. Maddi ve manevi elimizden ne gelirse kendileri için hizmet etmeye gayret ediyoruz. Onların ruhlarını şad etme adına bugün tüm Türkiye’de ilimizde ve bütün camilerimizde ikindi namazından önce Kur’an-ı kerim tilaveti edildi. Biz bugün ilimizde 8 tane hafızlık Kur’an kurslarımızla, hafızlarımızla, cemaatimizle hatimler okuttuk, ihlaslar okundu, onların duasını yapmak maksadıyla biz bugün burada Yeni pınar Camii’nde cemaatle birlikte okuduğumuz duaların hatimlerini yaptık. Bütün şehitlerimizin ruhuna özellikle Derik Kaymakamımızın ruhuna ve şehit olan kardeşlerimizin ruhları için hatim okuduk, dualarını okuduk, herkeste amin dedi, hep birlikte. Ümid ediyoruz ki onların yeri cennettir. Zaten onda şüphe yoktur, biz onlarada dua ediyoruz” dedi.

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir