“Devlet Tarafından İlimize Yatırım Yapılmıyor”

Adıyaman’da işsizliğin hat safhada olduğunu söyleyen Adıyaman Mevsimlik İşçiler Derneği (AMİD) Başkanı Mehmet Gürbüz, ilimizde yeni iş sahalarının açılması gerektiğini söyleyerek, yetkilileri ve siyasileri göreve davet etti.

İlimizden çevre illere giderek mevsimlik tarım işçisi olarak çalışan insanların çok zor şartlarda para kazandığını ifade eden Adıyaman Mevsimlik İşçiler Derneği (AMİD) Başkanı Mehmet Gürbüz, “Milletvekillerimizden ve işadamlarımızdan tek talebimiz ilimizde yeni iş sahalarının açılmasını sağmalarıdır” dedi.

“Bu insanların sosyal hakları da yok”

Adıyaman’da işliğin her geçen gün arttığını belirten Adıyaman Mevsimlik İşçiler Derneği (AMİD) Başkanı Mehmet Gürbüz, “Bu sorunu yetkililer ve siyasiler çok iyi biliyorlar. Mevsimlik tarım işçilerinin hiçbir güvencesi yok. Bundan ötürü siyasilerimiz ve işadamlarımız iş sahalarının açılması için öncülük etmeliler. Birçok vatandaşımız iş bulamadığı için ırgat olarak çevre illerde çalışıyor. Bazı kişiler ise yolda kazaya kurban giderek, hayatlarını kaybediyorlar. Ayrıca bu insanların sosyal hakları da yok” diye konuştu.

“İlimizde fabrikalar açılmış olsa belki de birçok vatandaşımız ırgat olarak çalışmayacaktır”

Yetkililere seslenen Başkan Mehmet Gürbüz, “Adıyaman’a yatırım yapılmadığı için işsizlik almış başını gidiyor. Bundan ötürü işadamları ve yetkililer ilimizde iş sahaları açmalılar. Ayrıca halkın seçmiş olduğu AK Parti Adıyaman milletvekilleri mevsimlik tarım işçilerinin feryadına kulak vermeliler. İlimizde fabrikalar açılmış olsa belki de birçok vatandaşımız ırgat olarak çalışmayacaktır. Yanı başımızda bulunan Atatürk Barajı’ndan yıllardır faydalanmadığımız için bugün sulu tarım hayata geçmiyor. Halbuki ilimizde araziler sulanmış olsa, işsizlik konusunda ciddi bir açık kapanmış olacak. İlimizden çevre illere giderek mevsimlik tarım işçisi olarak çalışan insanlar çok zor şartlarda para kazanıyorlar. Milletvekillerimizden ve işadamlarımızdan tek talebimiz ilimizde yeni iş sahalarının açılmasını sağmalarıdır. Çünkü devlet tarafından ilimize yatırım yapılmıyor. Çevre illere yapılan yatırımlarla ilimize yapılan yatırımları kıyasladığımız zaman tüm gerçekler ortaya çıkıyor” şeklinde konuştu.

Haber: Ömer Karakuş

Bu Haberi Gördünmü!

Dağtekin ‘Bizim Adıyaman Sevdamız Var”

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin bir basın açıklaması yayımlayarak Dr. Süleyman Kılınç’ın adaylığının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir