“Dikkat Edilmesi Gereken Hususlara Ağırlık Veriyoruz”

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Adil Alan, meslek gruplarında bulunan insanları belirli günlerde eğitime aldıklarını söyleyerek, sona eren eğitim sonrasında bütün kursiyerlere sertifika verileceğini ifade etti.

Milli Eğitim İl Müdürlüğü’nde, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nde ve İl Halk Sağlığı Müdürlüğü’nde çalışan uzmanlar hijyen konusunda eğitim veriyorlar” diyen Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Adil Alan, “Fırın çalışanlarına, kasapların, lokantaların ve kantin işletmecilerine ayrı bir şekilde eğitim veriyoruz” dedi.

“Okul ve kantin çalışanlarına yönelik belirli ziyaretlerimiz oluyor”

Öncelikli olarak bazı meslek gruplarında bulunan vatandaşlarımızın bir dizi eğitime tabi tuttuğunu ifade eden Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Adil Alan, “Bu eğitimimizi sektör sektör ayırdık. Bu eğitimimiz dışında okul ve kantin çalışanlarına yönelik belirli ziyaretlerimiz oluyor. Bunun dışında bu konu üzerinden yazışma yapıyoruz. Özellikle meslek gruplarında bulunan insanları belirli günlerde eğitime alıyoruz. Milli Eğitim İl Müdürlüğü’nde, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nde ve İl Halk Sağlığı Müdürlüğü’nde çalışan uzmanlar hijyen konusunda eğitim veriyorlar. Ayrıca kasap ve lokantalarda çalışanlara da ayrı bir şekilde kurs veriyoruz. Bu kursumuz 4 gruptan oluşmakta. Fırın çalışanlarına, kasapların, lokantaların ve kantin işletmecilerine ayrı bir şekilde eğitim veriyoruz” diye konuştu.

“İlimizde kaydı bulunmayan kasap bulunmamakta”

Suriyeli mültecilerin yemek hanesinde yemek dağıtan personellere de ayrı bir şekilde eğitim verdiklerini ileri süren Adil Alan, “Eğitimlerimiz de hijyen ve sağlık konusunda dikkat edilmesi gereken hususlara ağırlık veriyoruz.  Gıda bölümünün eğitimi kurumumuz tarafından, sağlık bölümü ise halk sağlığı uzmanları ve daha önce eğitici belgesi almış olanlar tarafından veriliyor. Bunun yanı sıra şuanda ilimizde kaydı bulunmayan kasap bulunmamakta. Bütün kasaplarımızı kayıt altına aldık” ifadelerini kullandı.

Haber: Ömer Karakuş

Bu Haberi Gördünmü!

Dağtekin ‘Bizim Adıyaman Sevdamız Var”

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin bir basın açıklaması yayımlayarak Dr. Süleyman Kılınç’ın adaylığının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir