sürmanşet

Dikkat!  Özel Spor Salonları Denetleniyor

 

 

Adıyaman İl Merkez ve İlçelerde faaliyet gösteren Özel Beden Eğitimi ve Spor Salonları Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından oluşturulan bir komisyon tarafından periyodik olarak denetlenmeye devam ediyor.

İl Müdürlüğü tarafından yapılan denetimlerde Spor Bakanlığının özel beden eğitimi ve spor salonları yönetmenliğine uygun olmayan ve İl Müdürlüğü yetki izin belgesi bulunmayan salonların sporcu sağlığı ve hijyen açısından uygun olup olmadığı denetlenerek, bu standartlara uygun olmayan özel spor salonlarına gerekli uyarılar yapıldı.

Denetlemelerle ilgili bilgi veren Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı, Özel Beden Eğitimi ve Spor Salonlarının komisyon üyeleri tarafından zaman zaman denetlendiğini söyledi.

Bağcı: ”Amacımız özel salonlarda spor yapan vatandaşlarımızın sağlıklı ve hijyenik ortamlarda uzman eğitimciler ve antrenörler tarafından kendilerine kaliteli hizmet verilip verilmediğini yerinde denetlemek. Bu çalışmaları yürüten komisyonumuz düzenli aralıklarla denetimlerini sürdürmekte. Hatta denetimler sonrasında standartlara uymayan salonlara para cezası verip eksiklerin giderilmesi konusunda gerekli uyarılar da yapılmıştır.

Çünkü bu salonlarda yaşanacak olan her türlü olumsuzluk ve sağlıksız ortamlardan kaynaklanan sorunlar sporcu sağlığını direk etkilemektedir.  Ve böyle bir durumu biz kurum olarak asla müsaade etmeyiz. Bakanlık onayı olmayan salonlar ve sporcu sağlığına zararlı ilaçların satışına müsaade eden yerlere ve işletmelere mevzuat gereği idari işlemlerini yaparak para cezalarını kesip çok ağır müeyyideler uygulamaya devam edeceğiz.” dedi.

Bağcı, gerekli hatırlatmaları yaparak özel spor salonu işletmeciliği yapan kişilerin mevzuat ve yönetmenliğe uymaları gerektiğini hatırlatarak, bu uygulamaların ve denetimlerin sonrasında kurallara uymayan salonların gerektiğinde kapatılmasına kadar ağır cezaların verilebileceğini belirtti.

Haber: B. IŞIK

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir