DIL’DEN DİL’E DÜŞEN MADDİ/MENEVİ YANSIMALAR..

KIYAMET………

YOKLUĞUNA!                                                                                                   GÜRLEDİ ARŞ,                                                                                                                       SUSTU HER ŞEY;                                                                                       ÇÖKTÜ KAİNAT,
SÖNDÜ MEHTAP,
DÖKÜLDÜ YILDIZLAR,
BİRER-BİRER ÜSTÜME..

HASRETİNE!

SARSILDI FERŞ,

KÜSTÜ HER ŞEY;

YARILDI OVALAR,

YÜRÜDÜ DAĞLAR,

KÜKREDİ DENİZLER,

BİRER-BİRER YÜZÜME..

 

HİCRANINA!

DURDU KALBİM,

KOPTU HER ŞEY;

UÇTU RUH-U BEDENİM,

KIRILDI KOLUM/KANADIM,

DALDI VUSLAT HASRETİM

BİRER-BİRER GÖZÜME..

 

YANIMDA!
BİR SEN YOKTUN,
BİR DE AFİTAP,..

SEN!
GİTTİN GİDELİ;
BEN!                                                                                                                KENDİ HANE-İ PÜR MELALİMDE;                                                            BİR BAŞIMA,“YORGUN VE BİTAP”
ÜŞÜYORUM HALA..

2014/İstanbul

 

AHLAK???                                                                                                                             “DİN AHLAKTIR;PEYGAMBERLER DİNİ/AHLAKI TAMAMLAMAK ÜZERE-AKIL SAHİBİ OLANA-İNSANA GÖNDERİLMİŞLERDİR.”. Ve Hepsi de-insanlara dünyevi İRŞAT görevlerini ifa ederek-İrşatları da dünya durdukça devam olunmak üzere-Allah’ın  vuslatına doğru-Terk’i dünya-eylediler;Allah Onlardan razı,Allahın Selam Ve muhabbeti üzerlerine olsun..

Ahlak, Halik/Yaratıcı olan Yüce Allah’ın hulku yani, O’nun, dünya hayatı için; Nimetiyle(Dininin Emir7Yasaklarıyla)beraber-Adam gibi yaşasınlar.. diye-Yarattığı kullarına bahşettiği erdemli bir yaşam biçimidir..                                                                  Ancak (Ahlak);Eğer sadece Madde’ye(dünyanın makamı ile Mal Ve Mülküne) hasredilirse manasını kaybeder ve o zamanda,“Evlat babasından, Baba da Evlad-ı iyalinden,eşinden dostundan/yareninden ve kendi öz kardeşinden koparak” bir başına-Anlamsız ve amaçsız-yaşamaya başlar..
Allah;Bizi  kendi Zatından(Ahlakından),Ahlakını da (Bizden) ayırmasın!

FAKİRLİK/ZENGİNLİK SENDROMU..

Eskiden,fakirdik-Yoksun ve çaresizdik de lakin;Ahlaklı ve onurluyduk!Yalan söylediğinde yüzü kızarırdı insanımızın..

Ya şimdi?

Kızaran yüzüyle onuru olmadıkça;Zengin fakirdir,Zenginlik de Fukaralık..

Yani..

Eğer yalan söyleyenlerin yüzü kararsaydı,belki sokaklar tenha kalırdı-lakin; İnsani erdemlik de prim yapardı..

Nerdesin erdemlik??

TERÖR VE TERÖZİM’LE YATIP/KALKAN EMPERYALİST BİR DÜNYA!!

Koynunda-Terörist besleyenler,er ya da geç Terörizm’le de yüzleşirler;

Bugün,ne yazık ki;Batı emperyalizmi-Bu süreci kendi toplumuna açık bir biçimde yansıtıp-yaşatıyor..                                                                                         Nerdesin uygarlık!?

KAZA VE KADER?                                                                                             Kaza,Senin(iraden dışında)karşılaştığın;Kader, Senin(iradenle)bizzat yaptığın..

O halde!

“Damıtılıp-tartılır “her yapılan” mi’zânda;                                                                             Ne şek kalır,ne şüphe-Hesap günü iz’ânda..”

Yani..

Hesap gününde;Herkes karşılaştığıyla değil,bizzat-kendi iradesiyle- yaptığıyla yüzleşecek Ve sadece (Allah tarafından)sorgulanıp/Hesaba çekilecektir!

Hasbunallah,Sübhanallah,Kerimallah,Adilallah;Yalınız Sana sığınırız Ve ancak Senden yardım dileriz-Rahmetinden mahrum etme Bizi…

Diler ve umarız ki!

Allah kendi dostlarını,Hesap gününün azametinden korusun,çünkü o günde; Allahtan gayri-irşat edici/Yol gösterici-bir dost yoktur ..

SON/SÖZ;

Yaratılış Ve İmtihanın hikmetini bilmeyenler,hayatın kıymetini bilemezler..

Sevgilerimle..

Bu Haberi Gördünmü!

NOSTALJİ

 (İĞDİŞ EDİLEREK SUSTURULMUŞ TOPLUMLAR) “Bir gaflet çukuruna kurulmuş salıncaklar; Üstünde divan durmuş (PUT’LARA) baş eğenler. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir