Dimez Aday Adaylığı ile İlgili İlk Kez Konuştu

Yerel seçimler öncesi yerel bir gazetede ismi sıkça gündeme taşınan AK Parti Merkez İlçe Başkanı H. Abdurrahman Dimez, belediye seçimleri için şuanda net konuşmazken, ilerisi içinde yeşil ışık yaktı.

Yerel seçimler öncesi aday adaylığı konusunda herhangi bir basın organına açıklama yapmadığının altını çizen AK Parti Merkez İlçe Başkanı H. Abdurrahman Dimez, “Yerel seçimler öncesi yerel bir gazetede aday adaylığım konusunda adımın geçmesini fıtratım gereği doğal karşılıyorum” diyerek, seçim öncesi kapı araladı.

“Muhtemelen bu konuda bir yanlış anlaşılma söz konusu”

Yerel seçim öncesinde gündemin bayağı yoğun olduğunu belirten AK Parti Merkez İlçe Başkanı H. Abdurrahman Dimez, “Yerel seçimler öncesi yerel bir gazetede aday adaylığım konusunda adımın geçmesini fıtratım gereği doğal karşılıyorum. Bu süreçte AK Parti’de birbirinden değerli aday adayları var. Ve aday adayların daha da artacağı görünüyor. AK Parti’nin hizmet odaklı çalışmalarından ve kamuoyunun göstermiş olduğu teveccühten ötürü bizde nasbimizi alıyoruz. Ancak yerel seçimler öncesi aday adaylığım konusunda herhangi bir basın organına açıklamam olmadı. Muhtemelen bu konuda bir yanlış anlaşılma söz konusu.  Çünkü bu bugüne kadar bu konuda “yerel seçimler için adayım” demedim, herhangi bir yere demeç vermedim. Bu konuyu hiçbir şekilde deklare etmedim” diye konuştu.

“Yılsonuna kadar somut adımlar atılacak”

Önemli olan AK Parti’nin yerel seçimlerde alabileceği artı bir oy için çaba sarf etmek olduğuna dikkat çeken Başkan H. Abdurrahman Dimez, şöyle dedi; “AK Merkez İlçe Başkanlığı dışında bir şey düşünmüyorum. Elimden geldiği kadarıyla partimi kurumsal çatı altında, birlik ve beraberlik içerisinde tutarak, genel merkezin talimatı doğrultusunda çalışarak, Adıyaman’da değil, tüm Türkiye’de halkın teveccühüne ulaşmak için çaba sarf etmeyi hedefliyorum. Bizim için önemli olan AK Parti’nin yerel seçimlerde en iyi yerde hazır hale getirilmesidir. AK Parti’nin adaylarını açıklaması konusunda genel merkezimizin YSK’nın seçim takvimiyle ilgili paralel bir yol izleyeceğiyle ilgili takvim, önümüzdeki günlerde açıklanacak. Süreç yaklaştığı için belki önümüzdeki günlerde AK Parti genel merkezi büyükşehirler başta olmak üzere adaylarını belirleyeceği yönünde bir tahammül oluşmakta. Beklentimiz yılsonuna kadar tüm Türkiye’de adaylarımızın belirlenip, geri kalan propaganda süresini en iyi şekilde değerlendirmektir. Bu konuda yılsonuna kadar somut adımlar atılacak.”

Haber: Ömer Karakuş

Bu Haberi Gördünmü!

Dağtekin ‘Bizim Adıyaman Sevdamız Var”

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin bir basın açıklaması yayımlayarak Dr. Süleyman Kılınç’ın adaylığının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir