Diyanet-Sen’den, DİVES’e Cevap

Diyanet ve Vakıf Emekçileri Sendikası (DİVES) Adıyaman Temsilcisi Nurettin Kesiçi’nin 2013 yılı hac organizasyonuyla ilgili yaptığı basın açıklamasına Diyanet-Sen Adıyaman Şube Başkanı Emin Çil cevap verdi.

DİVES Adıyaman İl Temsilcisi Nurettin Kesici’nin, 2013 yılı hac organizasyonunda görevlendirilen idari personelin sıraya ve hakkaniyet ölçülerine göre değil, bir sendikaya göre yapıldığını iddia etmişti. Kesici’nin yaptığı açıklamanın ardından Diyanet-Sen Adıyaman Şube Başkanı Emin Çil, basın açıklaması yaparak Kesici’ye cevap verdi.

Emin Çil açıklamasında şunları söyledi:

“İddialar tamamen asılsız, iftira ve karalama kampanyasından ibarettir. Görevlendirmeler Diyanet İşleri Başkanlığından gelen hac görevli seçimi ile ilgili talimata göre yapılmaktadır. İdari personelin teklifi için İl Müftüsünün başkanlığında bütün ilçe müftülerinin katılımıyla bir komisyon oluşturulur. Bu komisyon tarafından ilgili talimatta belirtilen şartları taşıyan personel arasından seçilenlerin teklifleri Başkanlığa yapılır. Teklifi yapılan personel Diyanet İşleri Başkanlığınca oluşturulan bir komisyonca, belirlenen bir günde ve belirlenen bir bölgede mülakata alınırlar. Mülakat sonunda başarı olanlar hac organizasyonunda görevlendirilir.

Sayın Kesici, kendi sendikası üyesi olan Besni İlçe Müftülüğü Şoförü Mahmut Belen’in 2009 yılından bu yana hacca gitmediğini söylemektedir. Adı geçen şahıs 4 defa Hac organizasyonlarında görevlendirilmiştir. Bu gibi iftira ve karamaların sonuçsuz kalmayacağı, adı geçen DİVES Adıyaman Temsilcisine en güzel cevabı hukuk mahkemeleri verecektir.” İHA

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir