???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Doğa Harikası Göz Göre Göre Yandı

Çelikhan İlçesinde baraj suyunun kıyıya vurduğu yüzen adalar yandı.

Olay, Çelikhan Çat barajı Petelik mevkiinde meydana geldi.

Çelikhan çat barajında kıyıya vurulmuş yüzen adalar kıvılcım alarak yanmaya başladı. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen Jandarma ekipleri, bölgeyi geniş güvenlik çemberine aldı. Çelikhan belediyesi itfaiye ekipleri tazyikli su ile yangına müdahale ederek, yangını kontrol altına alındı.

Baraj kıyısında kalan yüzen adaların yanması ile çat barajı duman altında kaldı.

Vatandaşlar, “2000 yılda oluşan bu yüzen adacıklar yetkililerin bilinçsizce yapılan projeler sonucu kaderine terk etmek orda kalsın yok olmasına sebep oluyorlar. Lütfen yetkililerden ricamız, suyun içinde yüzen az sayıda görülen yüzen adacıkları koruma altına alınması ve Çelikhan’ın turizme kazandırılması istiyoruz. Bu yüzen adalar dünyanın herhangi bir yerinde veya Avrupa bölgesinde olsaydı hem bakımını yaparlardı hem de orayı turizme kazandırırlardı” şeklinde açıklamada bulundular.

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir