Doğu Teröre Karşı Sokakta!

Terör saldırılarında hayatını kaybeden şehitlerimiz için doğu illerinde de terörü lanetlemek için yürüyüşler düzenlendi.

Bingöl’de bir araya gelen binlerce vatandaş dev Türk bayrakları açarak terör örgütü PKK’yı lanetledi. Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu öncülüğünde bir araya gelen Bingöl’deki sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar, İstanbul ile Kayseri’de gerçekleştirilen terör saldırılarını protesto etmek için “Teröre Lanet, Şehide Saygı” mitingi düzenledi. 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda düzenlenen mitingde bir araya gelen binlerce vatandaş, terör örgütü PKK aleyhine sloganlar attı.

Hakkari’de düzenlenen mitinge katılan binlerce kişi de, ellerindeki Türk bayraklarıyla ‘kahrolsun PKK’ sloganları atarak terörü lanetledi.

Hakkari’de ‘bu ülke hepimizindir, ülkene sahip çık’ adı altında valilik bahçesinde teröre lanet mitingi düzenlendi. Belediye Başkanı Cüneyt Epcim, Durankaya Belediye Başkan Fatih Keskin, AK Parti İl Başkanı Nurettin Fırat, CHP temsilcileri, ilin ileri gelenleri, iş adamları, bazı STK temsilcileri, şehit aileleri, kamu kurum ve kuruluş amirleri ile binlerce kişinin katıldığı mitingde, Hakkari İlim Yayma Cemiyeti Şube Başkanı Ramazan Özdemir bir konuşma yaptı. İstanbul Beşiktaş ve Kayseri başta olmak üzere yapılan terör saldırılarını lanetlediklerini ifade eden Özdemir, “Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyor ve dua ediyoruz” dedi.

Şemdinli ilçesinde bir araya gelen yüzlerce kişi, düzenledikleri yürüyüşle terör örgütü PKK’yı lanetledi.

İlçede etkili olan kar yağışı ve dondurucu soğuğa rağmen İlçe Jandarma Komutanlığı önünde bir araya gelen yaklaşık iki bin kişi, ellerindeki Türk bayraklarıyla “Vatan sana canım feda”, “Kahrolsun PKK”, “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” ve “Türk Kürt kardeştir PKK kalleştir” sloganları atarak çarşı merkezine doğru yürüyüşe geçtiler.

Bilecik Kamyoncular Kooperatifi, düzenlediği 50 araçlık bir konvoy ile terörü lanetledi.

Kooperatif üyeleri terör saldırılarını protesto etmek için araçlarının önüne Türk bayrağı asarak 1. Organize Sanayi Bölgesi yanında kantarın önünde toplandı. Burada toplanan kooperatif üyeleri terörü lanetleyerek 50 araçlık bir konvoy ile Bilecik-İstanbul karayolu üzerinden şehir merkezinde kornalar çalarak terörü lanetlediler. Kornaların bir an olsun susmadığı konvoy kentte tur atarak başlangıç noktasında son buldu. HABER MERKEZİ

 

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir