“Doğu ve Güney Doğu’da Kavga Nedenidir”

İlimizdeki gümüş takı satıcılarından Enver Demir, Adıyaman’daki erkeklerin de kadınlar kadar olmasa da takıya oldukça meraklı olduğunu söyledi.

Özellikle bileklik, künye, kolye ve yüzük gibi ürünlerin erkekler tarafından daha çok tercih edildiğini belirten Demir “Takı artık sadece kadınlara özgü bir durum olmadığı gibi erkeklerin de takı takmalarını oldukça normal karşılıyoruz” dedi.

Genellikle küpe takan erkeklerin toplumda dışlandığını ve özellikle de Doğu ve Güneydoğu illerinde ayıp karşılandığını belirten Demir “Toplumda böyle bir baskı var. Tabiî ki küpe kadın takısıdır. Kanaatimce erkeğe de yakışmaz ancak gelip soranlar isteyenler hatta alanlar olmuyor değil. Zevkler ve renkler tartışılamayacağı gibi takı konusunda da erkekler bildiğinden geri kalmıyorlar. Özellikle Doğu ve Güneydoğu’da erkeklerin küpe takmaları kavga nedeni olarak görülüyor” dedi.

Bayanların daha çok halhal, hızma, küpe ve kolyeye merak saldığını belirten Takıcı Enver Demir, erkelerin takıya çok fazla vermediğini ve alınan bir yüzüğün yıllarca erkek tarafından takılabildiğini söyledi.

Demir “Bir bayan bir yıl içerisinde defalarca hatta elliye yakın bir takıcıya gidip alışveriş yapabiliyor. Ancak erkeler daha tutumlu. Bu nedenle erkek aldığı bir yüzüğü yıllarca takabiliyor ve daha takıcıya dönüp bakmıyor. Bir nedeni de kadınların takılarını birbirlerine hediye etme ihtimalidir. Kadınlar hediye edebiliyorlar birbirlerine ancak erkek taktığı yüzüğe daha sadık davranıyor ve parmağından dahi çıkarmıyor” diye konuştu.

Haber: Mustafa Polat

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir