Doğumevine Giden Dolmuşlardan Fazla Mesai İsteniyor

 

Adıyaman’da gece geç saatte hastası olan ve özellikle çocuk sahibi olan yoksul vatandaşlar, taksi parası veremediklerini, belli bir saatten sonra da dolmuş kalmadığını belirterek mağdur olduklarını söylediler.

Aracı olmayan ve gece yarısı doğum yapmak üzere olan eşi ya da küçük çocuğu hasta olan vatandaş gece 23.00’dan sonra dolmuş bulamamaktan şikâyetçi oluyor. Taksi tutacak kadar parası olmayan araba kalacak kadar da servet sahibi olamayan yoksul vatandaşlarımız bu sıkıntıdan dolayı oldukça mağdur olduklarını belirterek Kolej Minibüs hattı dolmuşlarının nöbetli şekilde gece yarısına kadar nöbet tutmasını rica ettiler.

Birçok yoksul vatandaşın mağdur olduğu konuyla ilgili konuşan hasta yakını bir vatandaş bir hafta önce gece yarısı doğum yapmak üzere olan eşinin bir anda rahatsızlandığını ve gece yarısı araç bulamadığı için mağdur olduğunu söyledi. Adıyaman’da pek tanıdığının da olmadığını belirten ve cebinde taksi parası bile olmadığını iddia eden yoksul vatandaş, dolmuş hatlarının artık gece geç saatlere kadar nöbetçi olarak beklemesi gerektiğini söyledi. Birçok vatandaş için de şikâyet konusu olan durum, nüfusu her geçen gün artan ilimizde büyük sıkıntılara neden olurken, özellikle şehrin güney ve batısında oturan vatandaşların ulaşımını önemli ölçüde etkiliyor. Konuyla ilgili olarak yetkililerin duruma müdahale etmesi gerektiğini belirten vatandaşlar, özellikle Kolej Minibüs hattı yetkililerinden bu konu duyarlılık beklediklerini söylediler.

Haber: Mustafa Polat

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir