Dönem Eski Kültür Turizm Bakanı Mahir Ünal, “FETÖ’nün Terör Örgütü Olduğunu 7 Şubat 2012’de Fark Ettik”

Eski Kültür Turizm Bakanı Mahir Ünal, “Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)’nün bir terör örgütü olduğunu gördüğümüzde biz ne yaptık hemen 7 şubat 2012’den sonra geri çekildik. Peki biz bu yapıyı terk edip bu yapının üstüne gitmeye başladığımız da bu yapının yanında yine kim vardı. CHP vardı” dedi.

AK Parti Siyaset Akademisi dersine katılan Eski Kültür Turizm Bakanı Mahir Ünal, başkanlık sistemi konularına değindi.

Başkanlık sisteminde keskin kuvvetler ayrılığı olduğunu ifade eden Ünal, “Yasama, yürütme, yargı dediğimiz o ergler ayrılığı kuvvetler ayrılığı dediğimiz üç temel vardır. Yasamayı parlamento yürütmeyi hükümet,denetim ve yargı işini de yargı erki elinde bulunduğu parlamenter sistem de yürütme erki yasama organın içerisinden çıkarıldığı için eğer seçimi kazanan parti tek parti tek başına seçimi kazanmış ise parlamenter sistem de yasama organını kilitleyemiyor. Bütün fonksiyonları bütün yasal düzenlemeleri elinde tutabilmektedir tek başına. Yada tek başına iktidar değil de eğer koalisyonsa bu defa da yasama organını çalıştırmakta zorlanır koalisyonlar . parlamenter sistemlerin temel amacı budur. Başkanlık sisteminde keskin kuvvetler ayrılığı vardır. Yani halk hem yasama organını seçer, hem de parlamenter yürütme organını seçer dolayısıyla yürütme organı yasamanın içerisinde çıkmadığı için bu defa yasama organı parlamentoyla, yürütme yani, başkan arasında çenk balans dediğimiz denge sistemini kurmanız gerekir. Dolayısıyla başkanlık sisteminde sistem daha hızlı hareket eder” diye konuştu.

“Esad’ın Eline Kan Bulaştığında, FETÖ’nün Terör Örgütü Olduğunda Biz Onları Terk Ettik”

FETÖ’nün CHP’nin genel başkanlık değişimde etkisinin olduğunu vurgulayan Ünal, “Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)’nün bir terör örgütü olduğunu gördüğümüzde biz ne yaptık hemen 7 şubat 2012’den sonra geri çekildik. Peki biz bu yapıyı terk edip bu yapının üstüne gitmeye başladığımız da bu yapının yanında yine kim vardı. CHP var. Bunların CHP’ye servis ettikleri bütün o montaj, kasetler, ses kayıtları, tapeler hukuk dışı bir şekilde CHP’nin grup toplantısında sergilenmedi mi? Bugün görüyoruz ki CHP’nin genel başkanlık değişiminde aynı şekilde bu operasyon arkasında bu FETÖ terör örgütünün olduğu bugün ortaya çıkmadı mı? çıktı. Dolayısıyla bir kere şu argümanı yerle bir etti. Daha düne kadar kol kolaydı. Onlar meşru zeminin dışına çıktıkların da Esad’ın eline kan bulaştığında, FETÖ’nün terör örgütü olduğunda biz onları terk ettik” açıklamasını yaptı.

HABER MERKEZİ

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir