Dördüncü Adıyaman Kitap Günleri?

 Adıyaman Valiliği, geçen yıl 18.Mayıs ile 22.Mayıs günleri arasında III. Adıyaman Kitap Günleri etkinliğini gerçekleştirmişti.

  1. Kitap fuarı ile daha önceki yıllarda büyük özveriyle yapılan 1. ve 2. kitap fuarları Adıyaman’ın kültürel hayatına büyük bir canlılık katmıştı.

Bu yıl 4. kitap fuarı planlanıyor mu? Yoksa böyle bir etkinlik yapılmayacak mı? Yazının başlığına bunu bilmediğim için soru işareti koydum.

Aşağıda sıralayacağım nedenlerle, kitap günlerinin yapılması elbette faydalı olacaktır:

1.Üç kitap fuarı tecrübesine sahip olan ilimizde dördüncü fuarın da düzenlenmesi beklenir.

2.Kitap fuarları, düzenlenen merkezlerin kültürel anlamda mesafe kat etmelerine katkı sağlarlar. Adıyaman, bu mesafeyi kat etmeye layık bir kenttir.

3.Kitap günleri, düzenlendikleri şehirlerde bulunan öğretmen, öğrenci ve velilerin okuma bilinci konusunda ortak bir dayanışma göstermelerini sağlarlar.

4.Kitap günleri, uygarlaşma ve medenileşme konusunda atılan adımlara hız kazandıran etkinliklerdir.

5.Kitap günleri, düzenlendikleri kentlerin olumlu anlamda tanıtılmasına katkı sağlarlar.

6.Kitap günleri, düzenlendikleri şehirlerdeki okur ve yazarların, bu etkinliklerin birer parçası olmaları nedeniyle, son derece mutlu olmalarını temin ederler.

Adıyaman’da geçen yıllarda üç kere tekrarlanan kitap günleri konusunda bir hayli tecrübe birikimi mevcuttur. Bu tecrübe birikimi göz önünde bulundurulunca, böyle bir etkinliğin, mevcut işleri olumsuz yönde etkilemeyeceği düşünülmektedir.

Kitap günleri etkinliğine ev sahipliği yaparak, birçok yazarı ağırlamak şehrimiz için bir onur olacaktır. Tanınan yazarları şehirlerinde ve okullarında gören öğrenciler, okuma konusunda yeterince motive olurlar.

Geçen yıllarda olduğu gibi, bu yıl da Adıyaman’da kitap günleri düzenlenmesini bekliyoruz.

Allah, yöneticilerimize güç kuvvet versin.

 

 

Bu Haberi Gördünmü!

Hileli Boşanma

1 Bir kişi, yurt dışına gidebilmek veya ölen kayın babasının maaşını hanımına bağlatmak gibi sebeplerle, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir