Down Sendromlu Erkan’ın Azmi Görülmeye Değer

İlimizdeki bir iş yerinde down sendromlu ve hafif zihinsel engelli bir gencin çalışması engelli yakınlarına da cesaret ve ömutluluk verirken, Down Sendromlu erkan karakuş, sabah 08:00 akşam 17 mesaisine kalmaya devam ediyor.

22 yaşında olan ve sempatik hareketleriyle Hoca Ömer Mahallesi esnafının göz bebeği olan down sendromlu Erkan Karakuş, babasına ait iş yerinde yevmiye 20 liraya durmadan çalışıyor. İş yerinde insanlarla birebir muhatap olduğu için zeki düzeyi oldukça gelişen ve zamanla topluma iyiden iyiye adapte olan Erkan “ Ben çok çalışıyorum. Babam benden memnun.  Para kazanıyorum. Çalışmak çok güzel” diyor.

Çevreden Engelli Yakınlarını Rahatlatan Açıklama

“Aslan Gibi Çalışıyor”

Down sendromlu ve hafif zihinsel engelli olan Erkan’ın yakınları Erkan’ın durmadan ve yorulmadan çalıştığını bu nedenle topluma daha hızlı adapte olduğunu belirterek “ erkan mahallemizin hem maskotu hem de beyefendisi. Çok çalışıyor. Hem babasına yardım ediyor hem de para kaznaıyor. Bizden söylemesi. Hiçbir engelli yakını engellisinden utanmasın sıkılmasın. Onlşar kutsal insanlar. Hepsinin ahrette yer hazır ve güzel inşallah. Ben gerçekten bu şekilde çalışan erkan ve onun gibi arkadaşlarımızı kardeşlerimizi kutluyorum” dediler.

Haber: Mustafa Polat

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir