Dr. Abuzer Demir’in ‘Somali’de de Çiçekler Açar’ Kitabı Çıktı

Adıyaman’da Gazeteci, köşe yazarı olan ve özel bir hastanede doktorluk Dahiliye Uzmanı Dr. Abuzer Demir’in ‘Somali’de de Çiçekler Açar’ isimli kitabı çıktı.

Sağlık Bakanlığının 2012 yılında Somali’ye Sağlık desteği vermesi kapsamında, Somali’ye giden ve orada verdiği sağlık hizmetinin yanı sıra Somali’de gördüklerini ve yaşadıklarını bir günlüğe yazan Dr. Abuzer Demir, tuttuğu günlüğü ve gördüklerini bir kitapta derleyerek okuyuculara sundu.

Somali’de yaşadıklarını ve gördükleri bir bir kaleme alan Demir, kitabında insanların yaşam tarzları, sıkıntılarını okuyucularına yansıtıyor.

Kitabına ilişkin açıklama yapan Dr. Abuzer Demir, “2012 yılında Eylül ayında gönüllülük temelinde Sağlık Bakanlığının Somali’ye sağlık desteği vermesi kapsamında Somali’nin Başkenti Mogadişu’ye gittim. Orada kaldığım iki ay süre içinde Somalililere sağlık hizmeti sundum. Orada gördüklerimi ve yaşadıklarımı günlük tutarak yazdım. Tuttuğum günlüğü, gördüklerimi anı ve günlük kapsamında ‘Somali’de de Çiçekler Açar’ kitabımda birleştirdim. Yeni kitabım çıktı. Okuyucuların hizmetine sunuldu. Türkiye’nin her yerinde Cinius yayınları kapsamında okuyucular kitaba ulaşabilir” dedi.

Dr. Abuzer Demir kimdir?

1954 yılında Adıyaman’ın Kahta Çıraklı köyünde doğdu. İlköğrenimini Adıyaman’da, ortaöğrenimini Aksaray’da, Koçaş Teknik Ziraat Okulu ve Lisesinde tamamladı. 1 yıl süreyle Gümüşhane’de ziraat teknisyenliği yaptı. Ardından tıbbiyeye girdi. Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni (Adana) 1977’de bitirdi. 1982’de aynı üniversitenin iç hastalıkları (dahiliye) kliniğinde ihtisasını tamamladı. Mecburi Hizmet kapsamında Kocaeli’de cezaevi hekimliği yaptı. Yazar, 1985’ten itibaren Adıyaman’da ikamet etmektedir. 1994’ten beri ise aynı ilde yerel basının içinde olup muhtelif haftalık Milat ve günlük Adıyaman’da bugün gazetelerinde öncü yayın kadrosunda yer almıştır. Bu platformdaki aktif köşe yazarlığı halen sürmektedir. HABER MERKEZİ

Bu Haberi Gördünmü!

Dağtekin ‘Bizim Adıyaman Sevdamız Var”

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin bir basın açıklaması yayımlayarak Dr. Süleyman Kılınç’ın adaylığının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir