Dünya Yıldızları Adıyaman’a Geliyor Adıyaman İçin Çalacaklar

 

Adıyaman Do-re-mi Sanat Merkezi Sahibi ve Gitarist Kadir Korkmaz’ın katkılarıyla gerçekleştirilen ‘Adıyaman İçin Çal 1’ klibi büyük beğeni toplarken, Adıyaman İçin Çal 2’ klibinin yeni projesi kapsamında da dünya yıldızları ilimize geliyor.

“Adıyaman Ağıdı” ile bilinen Dünyaca Ünlü Üstad Dr. Hasan Cihat Örter, “Adıyaman Yolu Yaman” şarkısı bestekârı Aranjör, bestekar Yaşar Aydın, Haluk Levent’in gitaristi Ünlü Gitarist Göktuğ Şenkal gibi isimlerin yer alacağı Adıyaman İçin Çal 2’ projesinin büyük ses getireceği düşünülüyor.

Engelliler Unutulmadı

‘Adıyaman İçin Çal 2’ Projesi kapsamında yine Adıyaman’ın tarihi ve kültürel mekanlarında mahalli ve amatör sanatçıların yanı sıra dünyaca ünlü sanatçıların da seslendireceği klibin yeni yıl hediyesi olarak 1 Ocak’ta yayınlanacağını belirten Adıyaman Do-re-mi Sanat Merkezi Sahibi ve Gitarist Kadir Korkmaz, 26-28 Aralık tarihleri arasında bir gala yapacaklarını ve engelli vatandaşları da unutmadıklarını bu nedenle işitme engelli  bir kardeşimize de okuttuklarını ve klipte de işitme engelliler için işaret dilinin kullanılacağını belirtti.

Emeği Geçenlere Minnettarım

Arşivci Mehmet İmir’in de projede önemli bir rol üstlendiğini belirten Kadir Korkmaz, “ Bütün ilçelerden, birçok köyden, tarihi ve turistik mekânlar görüntü alındı. Projeye katkı sunan özellikle iş adamı Mahmut Yaman’a İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kenan Doğan’a ve İl Jandarma Komutanı İbrahim Koyuer’e Sporcu Mustafa Küçükkaya’ya, Adıyaman Bisiklet topluluğuna, Rektör Prof. Dr. Mustafa Talha Gönllü’ye teşekkürlerimi sunuyorum.  Bunun yanı sıra çekim izinlerinden dolayı Adıyaman Valiliği, Adıyaman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, ile Adıyaman Belediyesi’ne de teşekkür etmek istiyorum” dedi.

2000 Metrede Türk Bayrağı Açıldı

Adıyaman tanıtımı için ellerinden gelenin en iyisini yaptıklarını belirten ve bu kapsamda gezmedik görmedik yer bırakmadıklarını belirten Adıyaman Do-re-mi Sanat Merkezi Sahibi ve Gitarist Kadir Korkmaz, “ Tut ilçemizde Tut Sportif Havacılık ve Doğa Sporları Kulübü bizler için 2000 Metrede Türk Bayrağını dalgalandırdı ve biz bunun Adıyaman için ortaya atılan bazı olumsuz söylentilere en güzel cevap olacağını düşünüyoruz” dedi.

Rahmetli Ragıp Binzet’i Anacağız

Projenin çıkış noktası ile ilgili de açıklama yapan Korkmaz “ Ben bir Tarsuslu olarak bölgede sanat eksikliği gördüm ve böyle bir çalışma yapmaya karar verdim. Adıyaman ismini nasıl dünyaya tanıtırım diye düşündüm. Bu kapsamda ilçelere, köylere mezralara giderek çalışmalar başlattım. Ekmek yediğim yere hizmet etmek istedim. Bu kapsamda Rahmetli Adıyamanlı Sanatçımız Ragıp Binzet ağabeyimizin eseri olan “ Altın Yüzüğüm Kırıldı” bestesine klip yapmaya karar verdik. Bu kapsamda Neslihan Binzet’e de teşekkür ediyorum desteğinden dolayı. Bu eserimizi sessel bir şölen haline getirerek Caz, Rock, Blues, Harfane ve pop  tadında farklı seslerle okuduk. Ben büyük beğeni toplayacağımızı düşünüyorum. İnşallah Adıyaman’ımızın ismini buraya gelecek olan dünya yıldızlarıyla tüm dünyaya duyuracağız” dedi.

Adıyaman İçin Çal Konserleri Geliyor

Adıyaman için çal konserlerinin de yakın zamanda Adıyaman’da gerçekleştirileceğini belirten Korkmaz “ Konserlerimiz ses getirecek” dedi.

Yılbaşı Hediyesi Olacak

1 Ocak tarihi itibariyle sosyal medyada yayınlanacak olan klibin büyük beğeni toplaması beklenirken, yeni yılın ilk dakikalarında sosyal medya üzerinden klibin servis edilmesi planlanıyor.

Haber: Mustafa POLAT

Bu Haberi Gördünmü!

2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı

Adıyaman’da 2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. Adıyaman-Kahta Karayolu üzerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir