Duranay “Sıfır Faizli Krediye Esnafın Tamamı Başvurabilir”

Adıyaman Esnaf ve Sanatkarlar odaları Birliği Başkanı Ziya Duranay, Hükümetin başlattığı sıfır faizli kredide KOSGEB veri tabanına kayıt olma şartının ortadan kaldırıldığını açıkladı.

KOSGEB’in sıfır faizli işletme kredisi faiz desteğine yeni başvuru yapacak olan KOBİ’lerin KOSGEB veri tabanına kayıt olmaları ve onaylı KOBİ Beyannamelerinin olmasının gerektiği hususu bildirilmişti. Yeni düzenleme ile KOSGEB’in veri tabanına kaydolmadan da kredi faiz desteği için başvuruda bulunulabilecek.

Adıyaman Esnaf ve Sanatkarlar odaları Birliği Başkanı Ziya Duranay tarafından yapılan açıklama şöyle:

Yapılan düzenleme ile, kredi faiz desteğine başvuru öncesinde KOSGEB veri tabanına kayıt olma şartı aranmayacak, KOSGEB veri tabanına kayıtlı olmayan işletmelerin kredi faiz desteğine hak kazanmaları durumunda, kredi kullanımından önce KOSGEB veri tabanına kayıt olma ve onaylı KOBİ beyannamelerini oluşturmaları yeterli olacak.

Dolayısıyla kredi faiz desteği için yapılacak yeni başvurularda veri tabanına kayıt ve onaylı KOBİ Beyannamesini oluşturma şartı aranmayacak, doğrudan 20 Şubat 2017 tarihine kadar “sifirfaiz2017.kosgeb.gov.tr” internet adresi üzerinden başvuru yapılabilecek”

 

Bu Haberi Gördünmü!

Dağtekin ‘Bizim Adıyaman Sevdamız Var”

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin bir basın açıklaması yayımlayarak Dr. Süleyman Kılınç’ın adaylığının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir