Dursun Çavuş’un Devesi Adıyaman’a Geldi

Turizm sektöründe Adıyaman’ın tanıtılmasında öncü bir rol alacak olan Adıyaman’da çekimlerine devam eden  Dursun Çavuş Filminin çekimleri hız kesmeden gece gündüz devam ediyor.

Adıyaman’ın iki tarihi mekanlarından Eski Askerlik Şubesi Vali Halil Işık Kültür merkezinde Adıyaman merkezde Cumhuriyet İlköğretim okulunda Ağa  sahnesi Belediye Başkanı  ve Bağımsız aday Dursun Çavuş’un halka yönelik konuşma yaptığı sahnelerin çekimleri devam ediyor.

Filmin çekileceği her iki tarihi mekanlarda teknik ekip ve filimin oyuncuları çalışmasını yürütürken, filimin meraklıları etraftan hey-canla çekim ekibini izliyor.

Adıyaman merkezde eski askerlik şubesinde Cumhuriyet İlköğretim okulunda tuz hanındaki çekimlere vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği görülürken Adıyaman halkından çok kişi birçok sahnede figüran rollerde yer alıyor. Adıyaman Halkının hey-canla beklediği Dursun Çavuş Fil iminin dünkü ve bu günkü sahnelerinde Dursun Çavuş rolünü üstlenen Turan Özdemir, Ağa rolünde oynayan Sinan Bengier, Ziya rolünde Naci Taşdöven, Abdurrahman karakterinde Umut Oğuz,  Genç oyuncu Oğuzhan Yıldız, Abuzer Tecrübeli oyuncu yıllarını Türk sinemalarında geçirmiş Haci Gınnas rolünde Ali Tutal dün ve bugünkü sahnelemelide oynadılar. Sahnede Dursun Çavuş süslenmiş allanmış pullanmış traktör romorkunda yardımcılarıyla o dönemdeki belediye önündeki meydana geliyor Belediye önünde Belediye başkanı olan o dönemin ağası Rolünde Sinan Bengier konuşma yapıyor Dursun çavuş geliyor ve o halka yönelik Selamlama yaptıktan sonra  karşı tarafa laf atarcasına bir konuşma yaparak davul zurna eşliğinde arkadaşlarıyla Mındara dolam dolam Dursun çavuş kurbanın olam türüsü eşliğinde oynayarak yollarına devam ediyorlar  halk alkışlıyor Yırt yırt parçala Dursun Çavuş Çok yaşa sloganlarıyla meydandan ayrılıyor. Filimin yapımcısı Ali Avcı Filimin çekimlerini bir zati izliyor takip ediyor. Hiçbir eksiklik aksaklığın yaşanmaması için kendisi bire bir ekiple ilgilendiği görülüyor. Yönetmen Ali Engin ise Filimin güzel sahnelerinden birisi olan deve  İle gezerek propaganda yapılacak  sahnelrin çekimleri önümüzdeki günlerde devam edeceği ifade ederek 45 decenin üzerinde sıcakta çalışmak takibi kolay değil ancak biz işimizi yapıyoruz burada yapımcı Ali Avcının  her şey Adıyaman için  diyerek çıktığı yolda biz teknik ekip olarak  bize düşen işleri en güzel şekilde yapmak olacak biz ler işimizi layıkıyla yaptığımıza inanıyoruz yapmalıyız da Sinama Dünyada ve Ülkemizde çok önemli bir yere sahip Ülkelerin  şehirler tanıtılmasında çok büyük rol oynamakta bu Film Adıyaman İçin bir fırsattır  Ben inanıyorum ki Adıyaman halkı bu bilinçte  çünkü bizlere ellerinden gelen desteği veriyorlar yakın ilgi alaka var herkese teşekkür ederim diye konuştu.

Bu Haberi Gördünmü!

2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı

Adıyaman’da 2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. Adıyaman-Kahta Karayolu üzerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir