Dursun Özbek’ten Taraftarına Müjdeli Haber!

“ Adıyaman’a Özel Projemiz Var”

“Video Hakem Uygulamasına Başlıyoruz”

 

Galatasaray Kulüp Başkanı Dursun Özbek, Adıyaman ziyareti kapsamında özel açıklamalarda bulundu. Beşpınar Vadisi’nde gazetemize konuşan Başkan Özbek, Adıyaman’da ki Galatasaray taraftarlarına müjdeli haber verdi.

Adıyaman’a ilk defa geldiğini söyleyen Özbek, “ Bölgeye yıllarca seyahat etmiş biriyim. Adıyaman o dönemde yol güzergahında olmadığından uğramamıştım. Bugün sayın valimizi ziyaret ettim. Sayın valimi Nurullah bey, çok eski arkadaşım ve dostumdur. Dolayısıyla buraya da yeni tayin oldu. Ona bir nezaket ziyareti yapmaya geldim.”dedi.

Adıyaman’da etkileyici bir şekilde Galatasaray taraftarının çoğunluğundan bahseden Başkan Özbek, “  Etkileyici bir şekilde burada Galatasaray taraftarının çoğunluğu havaalanında karşılamaları, gittiğimiz her yerde Galatasaray taraftarıyla karşılaşmam beni ziyadesiyle mutlu etti. Adıyamanlılar Galatasaray kulübünden sevgiler gönderiyorum” ifadelerini kullandı.

ADIYAMAN’A ÖZEL PROJE

Adıyaman ilgili özel projesini anlatan Başkan Özbek, “ Kulüpler Birliği olarak Adıyaman’la ilgili bir projemiz var. Sayın Spor Bakanımızla yaptığımız toplantıda böyle bir proje gündeme geldi. Bu bölgede kulüpler olarak ne yapabiliriz? Gündeme geldi. Bu çerçevede Galatasaray takımını en azından bölgeye getirmek burada ki taraftarlarıyla buluşturmak onlarla belli bir süreyi geçirmeyi düşünüyoruz. İnşallah bunu daha da geliştirerek burada Galatasaray taraftarı burada çok fazla onları da sevindirecek projemiz olacak.” Şeklinde konuştu.

VİDEO HAKEM GELİYOR

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, kısa süre içinde Video Yardımcı Hakem (VAR) sistemine geçileceğini söyledi.

Dursun Özbek, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Tarık Taşar ile Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı’yı makamında ziyaret etti.

Ziyarette, basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Özbek, Süper Lig’de uygulanması gündemde olan VAR sistemiyle ilgili, şunları kaydetti:

ÇOK KISA SÜREDE VAR’A GEÇİLECEK

“Bu uygulama bazı Avrupa ülkelerinde başladı. Bence tartışmaların büyük bir kısmını ortadan kaldıracaktır. Bu manada çalışmalar yapıldı. Federasyon, organizasyonu başarıyla götürüyor. Çok kısa sürede Video Yardımcı Hakem sistemine geçilecek. Bu sistem, hakem hatalarını asgariye indirecek. Video hakem uygulaması, güzel bir uygulama olarak hayata geçecektir.”

HER MAÇA KAZANMAK İÇİN ÇIKIYORUZ

Süper Lig’de ilk 7 hafta sonunda liderlik koltuğunda oturmalarını değerlendiren Özbek, “Bu bize rehavet vermiyor. Her maçımızın ayrı bir önemi var. Galatasaray’ın puan cetvelinde bugünkü durumuna rağmen disiplin bir üst seviyededir. Sezon sonu mutlu sona ulaşmak için elimizden geleni yapıyoruz. Her maç bizim için en önemli seviyededir. Takımlar arasında bir ayrım yapmıyoruz. Her maça kazanmak için çıkıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Vali Kalkancı ise başkan Özbek’i misafir etmekten mutluluk duyduklarını belirterek, ziyaretten dolayı teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Özbek, Kalkancı’ya “02” numaralı Galatasaray forması hediye etti.

Adıyamanlı Galatasaray Yönetim Kurulu üyesi Tarık Taşar’ın Adıyaman’da yaptıracağı okullara da katkı sunmak amacıyla Adıyaman’a geldiğini açıklayan Özbek, şunları söyledi:

“Biz Galatasaray olarak futbol kulüpleri özellikle Galatasaray Türkiye’nin önemli bir markası marka kulübü dünya da tanınan bir kulüp ben Galatasaray başkanı olarak çok ücra yerlere herkese mesaj ulaştırma şansımız var. Adıyaman’a gelirken de ben duygularla geldim. Adıyaman bizim en önemli Güneydoğu’daki merkezlerimizden birisi dolayısıyla buraya Galatasaray olarak gelmek hem Galatasaraylıları sevindirmek adına hem de Adıyaman’ı görmek ve Adıyaman’a Galatasaray sevgisini getirmek adına geldik. Yönetim kurulu üyemiz Tarık Taşar, Adıyamanlı burada iki okul yaptırıyor. Hem ona katkı vermek hem de Adıyaman’ı Galatasaray’ın sevgisini getirmek için geldim. Bütün Adıyamanlılara Galatasaray’ın başkanı olarak sevgilerimi gönderiyorum.”

Özbek, daha sonra Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı’ya Galatasaray forması hediye etti.

 

 

Bu Haberi Gördünmü!

Meslek Eğitimcileri Usta Öğreticiler Federasyonu Kuruldu

Meslek Eğitimcileri Usta Öğreticiler Federasyonu kuruldu. Adıyaman İl Temsilciliği açılışı gerçekleşti.   Türkiye genelinde meslek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir