Eğitimde Yeni Bir Sayfa Açılıyor! Vali Demirtaş “Canlı Yayında Okul Dersleri Verilecek”

Adıyaman valisi Mahmut Demirtaş, Adıyamanlı vatandaşlara müjde niteliğinde bir açıklama yaparak, canlı yayında öğrencilere ders anlatılacağını belirtti.

Adıyaman’ın tek ulusal televizyon kanalı olan Mercan TV’de yakın zaman içerisinde okul derslerinin tecrübeli öğretmenler tarafından öğrencilere canlı yayında aktarılacağını söyledi. Eğitimde çığır niteliğinde bir yeniliğe imza atan Vali Demirtaş, okuldaki ders saatleri dışında TRT modelinden yola çıkarak geleceğimizin teminatı olan gençlere eğitim verileceğinin altını çizdi.

Demirtaş şöyle devam etti:

“ bu seneki eğitim sistemimizde değişiklik yaptık. Daha önce başarılı bir eğitim sistemi modelini benimserken bu yıl başarılı ve erdemli eğitim modelini benimsemiş bulunuyoruz. Bu sene Mercan TV’de okul saati dışında canlı olarak belli konu ve derslerde ders verilecektir. Öğretmenlerimizi ayarlamaya çalışıyoruz. Görüşüp  TV yetkilileriyle böyle bir projeyi hayata geçirmeyi planlıyoruz. Bundan sonra Adıyamanlı öğrenciler ilimizde de TV’den ders dinleyebilecek. Bunun da eğitime büyük bir katkı yapabileceğini düşünüyorum” dedi.

Haber: Mustafa POLAT

Bu Haberi Gördünmü!

 Dünya Çocuk Kitapları Haftası etkinlikleri 

9-15 Ekim Dünya Çocuk Kitapları Haftası etkinlikleri çerçevesinde öğrenciler ile kitap okundu. Dünya Çocuk Kitapları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir