Ekipler Yazmaktan Şoförler Yemekten Bıktı

 

Emniyet Müdürlüğü`ne bağlı trafik ekipleri her hafta düzenli olarak denetim ve kontrollerine devam ederken, araç sahiplerinin cebini en çok yanlış yere park etmekten ötürü kesilen cezalar yakıyor.

Yıl içinde denetlenen araçlardan çoğuna yasak parktan dolayı cezai işlem uygulanıyor. Aracını park yasağı olan yere bırakan sürücü para cezasının yanı sıra araç çekimi ve otopark ücreti için de ceza ödüyor. Emniyet yetkilileri hatalı parkın trafik yükünü daha da artırdığını kaydederken, sürücüler otopark yetersizliği ve sokakların darlığından dert yanıyor.

Her gün trafiğe kayıtlı birçok araç yolları aşındırırken, günlük ortalama 10-15 yeni aracın eklendiği Adıyaman trafiği, bu yoğunluğu kaldıramıyor.  Yollarda seyreden sürücüler bir yandan trafik sıkışıklığından dert yanarken, diğer taraftan da aracını park edeceği yer bulmakta sıkıntı yaşıyor.  Mahallesinde ya da aracıyla gittiği yerde otopark bulamayan sürücüler çareyi park ihlali yapmakta buluyor. Bu durumda da ceza kaçınılmaz oluyor. Hatalı park yapan şoförün aracı, polis ekiplerince otoparka çekilirken, para cezası dışında araç sahibi bir de çekim ve otopark ücretini ödüyor. Trafik ekipleri, yaptığı denetimlerde, en fazla kaldırım üzerine ve duraklamanın yasak olduğu yerlere park etmiş araçlara ceza kesiyor.

Haber: Mustafa Polat

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir