El Sanatları Bölümü Öğrencilerinden Teknik Gezi

Adıyaman Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu El Sanatları Bölümü Mimari ve Dekoratif Sanatlar Programı öğrencileri için Nemrut yolu üzerinde bulunan Cendere Köprüsü, Karakuş Tümülüs’ü ve ASOS Seramik Fabrikasına teknik gezi düzenlendi.

Geziye Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu El Sanatları Bölümü Mimari ve Dekoratif Sanatlar Programı öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu El Sanatları Bölümü Mimari ve Dekoratif Sanatlar Programı öğrencilerinin seramik ile ilgili derste öğrendikleri teorik bilgilerin yanında uygulamadaki örneklerini görebilme fırsatını buldukları teknik gezide, ASOS Seramik Fabrikası’nda yetkililerden bilgi aldı.

Gezinin ardından öğrenciler Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü’ye tesis yetkililerine ve Bölüm öğretim elemanlarına teşekkür ederek, gezinin oldukça faydalı olduğunu ve teknik gezilerinin periyodik olarak devam ettirilmesi talebinde bulundular.

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir