Elektrik Zammına İMAM Tepkisi!

 

Son birkaç yıl içerisinde meydana gelen özelleştirme çalışmaları almış başını giderken, TEDAŞ’ın AKEDAŞ’a satılarak özelleştirilmesi Cuma Namazında hutbelerde imamların serzenişine sebebiyet veriyor.

“Cemaat AKEDAŞ elektriğe zam yaptı malumunuz klimalarımız da gün boyu neredeyse açık. Elektrik faturamız kabarık geldi. Namaz sonunda yardımlarınızı bekliyoruz” diyen şehir merkezindeki bir Camii İmamı ilginç bir konuya parmak bastı. Camilerin elektrik parasının cemaatin cebine kadar indiği şu günlerde, vatandaş ta duruma tepki göstererek “ Bu mübarek yerlerden de elektik parası alınıyor. Yazıklar olsun” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Tekel, Süt Fabrikası, Sümerbank, Çimento, Et Balık Kurumu ve Telekom gibi özelleştirmeden nasibini alan kurum ve kuruluşların ardından özelleşen TEDAŞ, vatandaşların içerisinde yara oluşturmuş görünüyor.

Camide İmamın “Cemaat artık faturalar yüksek bir kısmını cemaatten tahsil edeceğiz” cümlesinin ardından vatandaşlar birbirlerine bakakalırken, kimisi de gülümseyerek tepkisini ortaya koymuş oldu. Özelleştirmeler hayatımızın bir parçası haline gelirken, vatandaş “ Daha neresi özelleşecek çok merak ediyoruz” diyor. Her ay cami cemaatinden toplanacak olan elektrik fatura parasının ne kadar olacağı ya da vatandaşın ne kadar destek çıkacağı merak edilirken, camiden çıkan vatandaşlar oldukça sitemli göründü.

Haber: Mustafa Polat

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir