Emekli İmam Gözlü: “Terörün Dini İmanı Yoktur”

 

Emekli İmam Osman Gözlü, terörün din ve imanının olmadığını bildirdi.

Gözlü, Karbn Bayramı nedeniyle yaptığı açıklamada, Kurban Bayramının islamiyetin doğuşundan belli değil de Adem Aleyhisselamdan ile birlikte dünyanın kuruluşundan belli kurbanın islamın bileşenlerinden olduğunu ifade etti.

O dönemde insanların kurban keserek yolunu yordamını düzelttiklerini  dile getiren Gözlü, şunları kaydetti:

“Ondan sonra İbrahim aleyhisselamdan, İsmail aleyhisselamdan ondan sonra Peygamber efendimiz kurban olayı vacip olarak dinimizde geçiyor. Kuran-ı Kerimde kurban kesmek vaciptir. Bu vacibin insnalar arasında mali imkanı olanlar kesip bir ibadet amacı ile fakirlere dağıtmaktır. Aslında kurban kasaya ve keseye yani kıymak demektir. Burada birisi bir kurban kestiği zaman icabında hiç bir şey harcamadığı halde kurban olayıne gelince hemen elini atıyor, kesesine katıyor, orada Ceba-ı Allahın vacip kıldığı emir yerine getiriyor”

Bir İnsanı Öldürmek Bütün İnsanlığı Öldürmek Gibidir

Son dönemlerdeki terzr olaylarına da değinen Gözlü, şöyle devam etti:

“Terörün dini imanı yoktur, dini imanı olmayan bir kesimin ne Allah korkusu vardır, ne de insan sevgisi vardır. Onun için bir müslümanın elinden geldiği kadar o gibi durumlara yanaşmaması lazım. Büyüğü küçüğe, küçüğü daha küçüğe, birbirine nasihat amacıyla bir insanı öldürmek bütün dünyayı öldürmüş gibi günahtır. Bir adamı öldürüyorsun, bütün insanları öldürmüş kadar günah alıyorsun. Bu dinimizde olmayan bir şeydir. Cenab-ı hak zaten yasak kılmıştır. Terörün hiçbir amacı da yoktur. Terörün amacı birlik beraberliği bozmaktır”

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir